UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оренда квартири в Києві: ціни ростуть, а пріоритети у орендарів змінюються

Якщо восени та взимку будуть блекаути, то це зупинить зростання цін.

З початку осені ціни на оренду житла у Києві зросли, як мінімум, на 10%. Рієлтори прогнозують подальше подорожчання. Хоча блекаути через обстріли енергетичної інфраструктури можуть загальмувати зростання цін, але ненадовго. Про це пише РБК-Україна з посиланням на дані сайтів з продажу нерухомості та експертів.

Як зросли ціни на квартири восени 

У порівнянні з липнем, ціна на оренду однокімнатних квартир наприкінці вересня зросла на 10%. Двокімнатні теж подорожчали на 10%. Традиційно трикімнатні квартири здати складніше, і в цьому сегменті ціни зросли дещо менше - на 5%, йдеться у статистиці сайту m2bomber.com.

Тепер ціни на оренду однокімнатної квартири стартують від 10 тисяч гривень. Двокімнатні можна винайняти за ціну від 14 тисяч, трикімнатне житло – від 15 тисяч гривень та вище.

Причини зростання цін

Ринок оренди зараз набагато жвавіший, ніж купівля-продаж. Великі покупки люди відкладають до кращих часів. Це також є додатковим стимулом для зростання вартості оренди, оскільки питання щодо житла треба якось вирішувати.

Крім того, за словами експерта, зростання цін на оренду восени – це сезонне явище, що мало місце й до війни.

"Ціни на оренду однозначно ростуть. Попит теж однозначно росте. Але він все одно ще не досяг рівня, який був до 24 лютого минулого року", – говорить ріелтор Тетяна Клименко.

За її словами, ціни на оренду зростуть і пізніше. Але все залежатиме від ситуації з безпекою в місті та в країні.

"Інтерес до оренди зараз напряму дуже залежить від обстрілів, прильотів. Як тільки трапляється черговий обстріл, можна відразу говорити, що якась із запланованих угод скасується. З іншого боку, все одно до Києва приїжджають студенти, переселенці. Значна частина людей активно повертається з-за кордону. І попит на квартири у будь-якому випадку зростатиме", – каже вона.

Читайте також: Середня орендна плата по Україні перегнала інфляцію – дані Держстаті

Прогноз на зиму

"Якщо восени та взимку обстріли продовжаться і попит на житло впаде, на ринку виникне багато різних пропозицій житла, і ціна швидко рости не буде. Якщо знову будуть блекаути, якщо будуть бомбардувати інфраструктуру, це "застопорить" зростання цін, але лише на деякий час", – продовжує Тетяна Клименко.

Щодо змін пріоритетів у орендарів вона зазначила: "Раніше клієнтів зацікавлювали панорамними видами, верхніми поверхами. Зараз така стратегія вже не працює. Панорами мало кого цікавитимуть, якщо при відключенні світла доведеться підніматися на 15 поверх. Також зараз часто запитують смарт-квартири. Щоб було акуратно, чисто, з добрим, але не дуже дорогим ремонтом. Добре, якщо квартира буде першої здачі, відразу після ремонту".