Опозиція пропонує узаконити підвищення зарплат на 15% щорічно
Щорічне підвищення мінімальних зарплат мінімум на 15% пропонують закріпити законодавчо. Відповідний законопроект «Декларація економічної свободи» №7435 від 8 грудня 2010 року зареєстровано у Верховній Раді.
Щорічне підвищення мінімальних зарплат мінімум на 15% пропонують закріпити законодавчо. Відповідний законопроект «Декларація економічної свободи» №7435 від 8 грудня 2010 року зареєстровано у Верховній Раді.Авторами законопроекту виступають народні депутати від фракцій НУНС і БЮТ - Наталія Королевська, Микола Катеринчук, Ксенія Ляпіна, Роман Зварич, Сергій Власенко, Євген Суслов, Валерій Шаманов і Андрій Шевченко.
Зокрема, опозиційні депутати пропонують:
- узаконити щорічне підвищення мінімальних зарплат мінімум на 15%;
- не допускати зростання безробіття більше 7%;
- обмежити рівень індексу споживчих цін (інфляцію) за підсумками року в розмірі не більше ніж на 8%;
- обмежити зростання комунальних тарифів 8% на рік;
- забезпечити щорічний перегляд споживчого кошика і прожиткового мінімуму з урахуванням прогнозу рівня інфляції на наступний календарний рік.
Окрім того, законопроектом також передбачається обмеження:
- видаткової частини держбюджету в розмірі 30% від обсягу ВВП;
- дефіциту держбюджету в розмірі 3% від обсягу ВВП;
- рівня державного боргу в розмірі 30% від обсягу ВВП.
На думку авторів законопроекту, затвердження декларації економічної свободи дозволить створити дієві механізми захисту економіки України від утворення кризових явищ, розвитку або появи нових макроекономічних ризиків і форматування бюджетних витрат, які можуть позначитися на погіршенні соціально-економічних умов у державі.
Як наголошується у пояснювальній записці, прийняття відповідних макроекономічних обмежень відповідає практиці країн Європейського Союзу і дозволить уникнути подальшого перевантаження національної економіки. Відповідно, зниження тиску негативних факторів на економіку дозволить покращити загальний рівень життя, забезпечити істотне підвищення соціальних стандартів.
Народні депутати нагадують, що тільки з початку 2010 року рівень держборгу збільшився на 27,11% або на $36,8 млрд, а тенденція подальшого збільшення обсягу держборгу залишається ключовим макроризиком. Рівень бюджетного дефіциту, незважаючи на вжиті заходи, продовжує залишатися на вкрай небезпечному рівні 52,8 млрд грн, відзначають народні обранці. За словами опозиції, дефіцит бюджету, що росте разом зі зменшенням зборів до державного бюджету, обумовлює прагнення уряду скоротити соціальні витрати, що призводить до зростання бідності, скорочення доходів населення і його купівельної спроможності.