В Україні змінено систему бронювання для окремих галузей економіки. Зокрема, 100% бронювання отримують підприємства, які працюють в електроенергетичному комплексі. Про ці та інші новації повідомляють у Міністерстві економіки України, уточнюючи зміст постанови Кабінету Міністрів, яка регулює систему бронювання.
Які підприємства тепер матимуть можливість бронювати працівників на 100%?
Підприємства оборонно-промислового комплексу, які мають контракти на виконання певних видів робіт зі Збройними силами України та іншими військовими формуваннями, отримають максимальний розмір бронювання – 100% від персоналу.
Такі самі умови постановою уряду передбачені тепер і для деяких інших підприємств та галузей, зокрема:
- ядерно-промисловий комплекс;
- вугільно-промисловий;
- нафтогазовий комплекс;
- підприємства, які відновлюють або ремонтують зруйновані, ушкоджені підприємства енергетичного комплексу;
- будівельні організації, які здійснюють роботи зі створення фортифікацій на період дії відповідного договору будівництва.
Які ще зміни є в бронюванні?
В Мінекономіки також пояснили, що постановою уряду змінено систему бронювання військовозобов'язаних і знято обмеження щодо можливості бронювання з огляду на військово-облікові спеціальності, вік та наявність військового звання.
Також постановою уряду збільшено термін бронювання працівників підприємств, що мають критичне значення для економіки, з 6 місяців до 12 місяців.
В міністерстві наголосили, що незабаром буде реалізовано опцію дистанційного електронного бронювання.
Раніше керівники ОПК публічно оголосили, що прогалини у системі бронювання військовозобов’язаних громадян стали причиною того, що оборонні компанії втрачають важливих спеціалістів. Відповідно, нестача співробітників може загрожувати виробництву зброї.