UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОПЕК не змінила квоти на видобуток нафти – FT

Раніше планувалося підняти обсяги видобутку з 30 до 31,5 мільйонів барелів на добу.

Представники Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) у п'ятницю, 4 грудня, не погодили питання зміни квот видобутку "чорного золота", повідомляє Financial Times.

Єдине, що змогли узгодити представники країн ОПЕК – дату своєї наступної зустрічі в червні наступного року, говориться в матеріалі.

В офіційному комюніке квоти на видобуток нафти не згадуються взагалі.

Нагадаємо, на минулій зустрічі країни ОПЕК взяли на себе зобов'язання не перевищувати обсяги видобутку понад 30 мільйонів барелів на добу, на цей раз картель лише пообіцяв "уважно відстежувати ситуацію".

Протягом кількох днів через ЗМІ поширювалася інформація про можливе підвищення квоти до 31,5 мільйонів барелів у зв'язку зі зняттям з Ірану, але рішення так і не було прийнято.

"Іран повертається (на ринок нафти – ред.). Тому ми вирішили відкласти рішення до наступного засідання ОПЕК, коли картина буде яснішою", − повідомив журналістам генеральний секретар організації Абдалла Ель-Бадрі.

"Я не очікував іншого розвитку подій. Ми не змогли дійти до жодного рішення. Сподіваюся, на наступному засіданні ми зможемо досягти угоди", − сказав міністр нафтової промисловості Ірану Біжан Намдар Зангені.

Міністр нафтової промисловості Венесуели Еулогіо дель Піно пропонував скоротити обсяги видобутку на 1,5 мільйона барелів на добу, щоб призупинить падіння цін на нафту, але наштовхнувся на опір представників Саудівської Аравії. Вони висловилися рішуче проти зниження квот, мотивуючи це конкуренцією з країнами, що не входять в ОПЕК (в першу чергу, з Росією), а також швидким виходом Ірану на ринок нафти.

Міністр нафтової промисловості Нігерії Еммануель Лбе Качікву запропонував зібрати екстрене засідання ОПЕК, не дочікуючись червня.

"Ми повинні уважніше стежити за ринком і зустрітися в будь-який час, щоб прийняти якесь рішення", − заявив Качикву.

Раніше Зангені заявляючи, що Іран готовий до подальшого зниження світових цін на нафту, проте Тегеран готовий розглянути можливість зниження видобутку тільки після того, як його виробництво досягне 4 мільйонів барелів на добу.

Саудівська Аравія підтвердила свою позицію, що готова піти на скорочення видобутку, тільки якщо буде підтримана іншими світовими виробниками, в тому числі Росією і Мексикою.

Про небажання скорочувати видобуток напередодні сказав міністр енергетики Росії Олександр Новак.

На частку ОПЕК припадає 40% світового видобутку нафти, обсяг виробництва нафти країнами, що входять в організацію, перевищує офіційну квоту в 30 ммиллионов барелів на добу вже 17 місяців поспіль.

Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції.