UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОПЕК може зібратися на термінове засідання, якщо нафта не припинить дешевшати

Якщо до лютого ціни на нафту не почнуть рости, країнам-учасницям нафтового картелю потрібно буде зібратися ще раз, вважає президент ОПЕК.

Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) може знадобитися провести "дуже термінове засідання", якщо до лютого 2016 року ціни на нафту не почнуть зростати, заявив міністр нафти Нігерії і президент ОПЕК Еммануель Ібе Качикву.

"Як очікується, тенденція до зростання цін на нафту сформується до лютого наступного року, однак, якщо цього не відбудеться, очевидно, що ОПЕК буде потрібно провести дуже термінове засідання", - заявив він.

Ціна на нафту Brent і WTI перебувають на мінімальних рівнях з 2008-2009 року. Напередодні в ході торгів у понеділок ціна нафти Brent впала нижче за $ 37 за барель вперше з кінця 2008 року, WTI - нижче $ 35 за барель, до мінімуму з 19 лютого 2009 року.

Раніше нафта Brent впала нижче за $ 39 на торгах у п'ятницю, 11 грудня, вперше за останні 7 років, з грудня 2008 року. За минулий тиждень падіння склало 12,2%.

Котирування продовжили зниження до нових мінімумів на тлі даних про збільшення обсягу видобутку країнами ОПЕК у листопаді. Причиною обвалу також стала доповідь Міжнародного Енергетичного Агентства (МЕА), яке повідомило, що попит на нафтопродукти досяг максимуму в 3 кв, і тепер зменшується.

Тиск на котирування чинить і очікування іранської нафти. Наголошується, що Іран може відновити постачання своєї нафти на світовий ринок в січні, після скасування санкцій. При цьому, Іран готовий торгувати нафтою навіть при цінах нижче $ 30 за барель.

Позаминулого тижня Організація країн-експортерів нафти ОПЕК не стала змінювати квоти на видобуток нафти, прийнявши рішення про збереження фактичних обсягів видобутку нафти, що становить близько 31,5 млн барелів на добу. При цьому країни-члени картелю домовилися не встановлювати квоти до наступного засідання у червні 2016 року.

Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції.