UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОПЕК може призупинити участь РФ в угоді про видобуток нафти — WSJ

Санкції Заходу загрожують здатності Росії збільшувати видобуток.

Деякі члени Організація країн — експортерів нафти розглядають можливість призупинення участі Росії в угоді про видобуток нафти. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на делегатів ОПЕК.

Обговорення були спричинені санкціями Заходу проти РФ та частковим ембарго на російську нафту, ухваленим Євросоюзом, які загрожують здатності Москви видобувати більше.

Як зазначається, минулого року Росія (яка не є членом Організація країн — експортерів нафти) домовилася з ОПЕК і ще дев’ятьма державами, що не входять до організації, щомісяця збільшувати обсяги видобутку нафти. Однак тепер очікується, що у 2022-му російський видобуток впаде приблизно на 8%.

За словами делегатів, поки немає офіційного заклику до ОПЕК видобувати більше нафти, щоб компенсувати потенційну нестачу поставок. Тим не менш, деякі країни Перської затоки вже почали планувати збільшення видобутку в найближчі місяці.

Якщо Росію буде виключено з угоди, то Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати й інші виробники матимуть можливість замістити її на світовому нафтовому ринку.

Читайте також: ЄС перестане страхувати танкери з російською нафтою – WSJ

Раніше повідомлялося, що Нігерія готова замінити російську нафту на ринку в рамках своєї квоти з операції ОПЕК+, якщо виникне такий запит. Оскільки Нігерія не зацікавлена у зростанні цін на "чорне золото", то робить все для підтримки стабільності на світовому ринку нафти.

Нагадаємо, суперечки про нафтове ембарго для Росії тривали понад місяць. Дійшло до того, що всі країни Євросоюзу переконували Угорщину в необхідності цього кроку. Ввечері 30 травня шостий пакет санкцій, включно з нафтовим ембарго, хай і частковим, таки погодили і звільнили від нього Угорщину, яка й далі імпортуватиме російську нафту трубопроводом.

До слова, у Росії вже відреагували на черговий санкційний удар — вдають, що нічого не сталося і просто шукатимуть нові ринки збуту.