UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОПЕК і США чекає велика нафтова сутичка - Bloomberg

Парадокс в тому, що жертви ОПЕК і Росії заради вищих цін пішли на користь також і американським компаніям, які видобувають сланцеву нафту.

Сланцева революція в США на шляху перетворення в найбільший нафтовий і газовий бум в історії. Вона перетворила залежну від милості іноземних експортерів країну в глобального енергетичного гравця.

Цей сейсмічний зсув похитнув домінування Саудівської Аравії і картелю 3, змусивши їх вступити в альянс зі старими суперниками, такими як Росія, щоб зберегти свою хватку на світових ринках.

Про це пише Bloomberg, додаючи, що ця співпраця спрацювала. Світові запаси нафти скоротилися, а ціна зросла до найвищого рівня за майже два роки. Однак, на тлі підготовки зустрічі ОПЕК і Росії у Відні цього тижня для пролонгації угоди про скорочення видобутку, у сторін мало уявлень про те, як сланцевий видобуток відреагує на їхні зусилля в 2018 році.

"Скорочення виробництва ефективне. Це абсолютно вірне рішення. І факт укладання угоди з Росією критично важливий. Але ОПЕК більше не та сила, що раніше. США стають найбільшим виробником нафти у світі і це несе драматичні зміни", - сказав віце-голова Rothschild & Sons і колишній виконавчий директор італійської нафтової компанії Eni SpA Паоло Скароні.

Для країн-членів ОПЕК ставки не можуть бути вищими, ніж зараз. Саудитський крон-принц Мохаммед Бін Салман розпочинає радикальну економічну трансформацію королівства, яка включає часткову продаж державної нафтової компанії. І це може стати найбільшим публічним розміщенням в історії. Венесуела, яка погрузла в багаторічній рецесії і страждає від нищівного боргового тягаря, на межі політичного внутрішнього вибуху.

Видання зауважує, що зусилля ОПЕК з підвищення світових цін на нафту почали давати результати. Але парадокс в тому, що чим більше картель змушує вартість бареля дорожчати, тим більше він тим самим зміцнює позиції видобувачів сланцевої нафти, вважає експерт Societe Generale SA Майк Віттнер.

Збільшення видобутку в США наступного року буде достатнім, щоб перекреслити всі жертви ОПЕК і Росії, залишаючи надлишок на енергетичних ринках майже не змінним. Тож, на думку Віттнера, замість того, щоб проголосити перемогу наступного року і відновити видобуток у звичних щоденних об'ємах, країни ОПЕК зрозуміють, що опинилися у відкритій боротьбі.

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.