3 збільшив свій прогноз щодо зростання поставок нафти від конкуруючих країн за межами картелю після того, як барель марки Brent зріс до 70 доларів.
Зменшення видобутку ОПЕК успішно зменшило глобальні запаси і підштовхнуло ціни до найвищого за три роки рівня. Але організація непокоїться через те, що конкуренти, такі як США, почнуть ще активніше нарощувати своє виробництво, пише Bloomberg.
"Вищі ціни на нафту спричиняє ще більше поставок на ринок, зокрема в Північній Америці", - йдеться у щомісячному звіті ОПЕК.
В картелі чекають, що в 2018 році поставки нафти з-за меж картелю зросте на 160 тисяч барелів на день, тобто до 1,15 мільйонів барелів щоденного видобутку. Крім того, очікується, що тільки США збільшать свій щоденний видобуток на 110 тисяч барелів - до 820 тисяч. При цьому, в картелі прогнозують, що це зростання відбудеться за рахунок традиційного видобутку. У видобутку сланцевої нафти в ОПЕК чекають скорочення на 1,1% - до 5:42 мільйонів барелів на день.
Країни картелю і партнери включно з Росією зустрінуться у вихідні в Омані для перегляду стратегії зі скорочення перенасичення глобального ринку нафти.
Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.