Наявного ресурсу в підземних сховищах газу (ПСГ) України достатньо до кінця 2022 року, але вже потрібно сфокусуватися на його закупівлях у першому кварталі 2023-го - найбільш ризиковій частині майбутнього опалювального періоду. Основним викликом для нас є не так ціна палива, як його наявність. Про це для ZN.UA пишуть Уніговський Леонід, Володимир Носко та Наталія Куцан у матеріалі – «У пошуках газу».
У першому кварталі 2023 року Євросоюз потребуватиме додатково для власного споживання 4,29 млрд кубометрів газу. Фактично Європа постане перед вибором: збільшити імпорт за всіма напрямами або ще суттєвіше зменшити споживання. Тому Україні не варто покладатися на наявність вільного ресурсу в ЄС у першому кварталі 2023 року.
Найкращим варіантом була б закупка газу через спільну платформу закупівель країн ЄС. Україна може долучитися до таких закупівель, однак необхідно активно комунікувати з представниками ЄС із цього питання.
Певний ресурс також може бути в Румунії і, можливо, в Туреччині, але цей напрям поставок потребує додаткового аналізу, бо Туреччина постачає змішаний ресурс (у тому числі російський газ).
У будь-якому випадку, щоб гарантовано отримати певний обсяг газу, потрібно якнайшвидше укласти довгостроковий договір на його постачання, оскільки зазвичай ціни в таких контрактах є нижчими та стабільнішими порівняно із спотовими цінами.
З іншими матеріалами Уніговського Леоніда, гендиректора ТОВ «Нафтогазбудінформатика», можна ознайомитися за посиланням.