UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти вирішили викупити у Ахметова два заводи в Криму

Вартість заводів окупанти оцінять своїми силами.

Окупаційна влада Криму прийняли рішення про примусовий викуп у українських компаній майно Керченського стрілочного заводу та Керченського металургійного комбінату. Про це розповів "заступник міністра промислової політики" Криму Борис Шинків, повідомляє ТАСС.

"Розпорядженням Ради міністрів Республіки Крим прийнято рішення про примусовий викуп майна двох підприємств - Керченського стрілочного заводу (виробляє стрілочні переводи для залізничних шляхів) та Керченського металургійного комбінату (виробляє сталевий емальований посуд)", - сказав Шинків.

За його словами, прийнято також рішення про створення ГУП Керченський металургійний завод, якому буде передано викуплене майно названих підприємств. Крім того, "Мінпромполітики" Криму своїм наказом створив на підприємствах тимчасову адміністрацію в частині майна українських компаній.

"Вона займеться інвентаризацією майна та його оцінкою для подальшого викупу", - запевнив він.

Шинків не зміг назвати оціночну вартість майна, що викуповується. Також він не назвавши терміни процедури викупу.

За його словами, стрілочний завод зареєстрований у Києві, а металургійний комбінат - у Кривому Розі Дніпропетровської області України.

За даними ЗМІ, обидва заводи належать фірмам, афільованим з українським бізнесменом Рінатом Ахметовим.

Нагадаємо, що раніше в Криму були націоналізовані два підприємств Ахметова - кримський філіал компанії "Укртелеком" і ДТЕК "Крименерго".

Раніше повідомлялося, що український агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" продав свої активи в Криму. Однак російський "Міраторг" спростував покупку кримських активів МХП.

Валентина Самар у своїй статті "Темник" для влади" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна" писала, що низка великих українських бізнесменів мають намір продати свої активи, що знаходяться на території Кримського півострова. Оскільки підприємства зіткнулися зі складнощами з постачанням сировини та експортом готової продукції.