UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти нищать і грабують відновлювальну енергетику України: половина станцій знаходяться в зоні бойових дій

Рахунок за це ми також виставимо РФ.

Половина потужностей відновлюваної енергетики України під загрозою знищення через військову агресію РФ. Вже зафіксовано факти знищення окупантами вітротурбін, сонячних панелей, електрообладнання станцій, ліній електропередач, підстанцій, заявляють в Українській асоціації відновлюваної енергетики.

"Відновлювана енергетика України опинилась в зоні високого ризику повного або часткового руйнування. В областях, де наразі тривають активні бойові дії, перебуває 47% встановленої потужності електростанцій на відновлюваних джерелах енергії (за інформацією НКРЕКП на 1 січня 2022 року)", - йдеться в повідомленні.

Крім того, багато станцій ВДЕ знаходяться в областях, суміжних з областями, де відбуваються активні бойові дії.

Наразі частина станцій ВДЕ вже припинила свою роботу.

"Зафіксовано випадки знищення вітротурбін, сонячних панелей, електрообладнання станцій, ліній електропередач, підстанцій. Крім того, російські окупанти крадуть обладнання зі станцій ВДЕ", - зазначають в УАВЕ.

Так, наприклад, вже припинили свою роботу більше половини вітроелектростанцій.

Як відомо, переважна більшість вітроелектростанцій Україні збудовані у південних областях країни з найбільшим потенціалом вітру - Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській.
89% встановленої потужності вітроелектростанцій встановлено в областях, де зараз тривають активні бойові дії, ще 9% розташовані в безпосередній близькості до регіонів з активними бойовими діями.

37% наземних, 35% дахових/фасадних сонячних електростанцій та майже половина (48%) станцій на біомасі також опинилися в зонах активних бойових дій. Крім того, відповідно 34%, 19% та 42% станцій знаходяться в суміжних областях із високою ймовірністю розгортання бойових дій.

Дещо краща ситуація зі станціями на біогазі та малими гідроелектростанціями: лише 29% біогазових станцій та 16% малих гідроелектростанцій розташовані в областях активних бойових дій.

Нагадаємо, Україна розраховує отримати $415 млрд заарештованих валютних резервів Центробанку Росії, що має стати компенсацією втрат України у війні.

Водночас на Росії теж стурбовані долею заморожених активів. Як повідомляє видання "Медуза", Мінфін країни-агресора сподівається. що цими активами ще вдасться розпорядитися. Адже через санкції РФ втратила доступ до половини свого золотовалютного резерву.