UA / RU
Підтримати ZN.ua

Офіс президента попросив заблокувати субвенції для регіонів через "корупційні ризики"

Мова в тому числі йде про фінансування реконструкції освітніх закладів напередодні навчального року.

Кабінет міністрів затримав містам виплату субвенцій 7,6 мільярда гривень із фонду регіонального розвитку та 2,5 мільярда гривень субвенції на соціально-економічний розвиток. Зокрема, 10 липня уряд затвердив розподіл частини коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку. Як пише "Економічна правда", мова йде про 2,5 млрд грн.

"З цієї суми 1,4 млрд припадає на малі міста. Вони мають "підтягнути" на ці кошти свою освітню та комунальну інфраструктуру для того, щоб підготуватися до наступного етапу адміністративно-територіальної реформи. Вже місяць як кошти не надходять своїм законним реципієнтам", - розповів виданню керівник Асоціації міст України Олександр Слобожан.

За його словами, ситуацію ускладнює і близький старт нового навчального року адже багато з цих проектів передбачають ремонт та реконструкцію навчальних закладів. Також цей ресурс необхідний для того, щоб території підтримали свій розвиток і розрахувались з підрядниками.

У свою чергу керівник Львівської обласної ради Олександр Ганущин на своїй сторінці у Facebook опублікував копію листа за підписом керівника Офісу президента Андрія Богдана, у якому той просить призупинити видатки по розподілу частини субвенції на соціально-економічний розвиток та ДФРР до формування нового складу уряду.

В розмові з журналістами Ганущин додав: "Я отримав цей лист своїми каналами і уточнив у секретаріаті КМУ, чи відповідає він дійсності. Мені сказали, що відповідає. Я це пояснюю бажанням з боку нової команди притримати все фінансування, а потім прийти і поділити наново".

В Офісі президента відповіли, що фінансування місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток заблокували "для недопущення неефективного використання бюджетних коштів в рамках проектів, що несуть корупційні ризики".

"Під час зміни влади спостерігалося чимало випадків, коли особи, причетні до державного управління за попередньої влади, докладали зусиль для створення проектів з неефективним використанням бюджетних коштів, де існують ризики освоєння ресурсів окремими особами чи інші корупційні ризики", - заявили в ОП.

Зокрема в Офісі президента заявляють, що "представники старої влади, закінчуючи свою каденцію і розуміючи, що домовленостей щодо корупційних схем із новою владою досягти не можна, намагаються створити всі умови для освоєння бюджетного фінансування".

"З метою забезпечення добробуту українців проекти, на які виділено фінансування вказаними вище розпорядженнями, будуть переглянуті новим складом Кабінету міністрів. За умови виявлення порушень чи корупційних ризиків проекти будуть відкориговані, а підозрювані притягнуті до відповідальності. Заплановані інфраструктурні проекти будуть реалізовані у найшвидші терміни", - йдеться у відповіді Офісу Зеленського на запит ЕП.