UA / RU
Підтримати ZN.ua

Офіційний курс гривні наблизився до 26 грн/долар

Вартість долара склала 25,9445 грн.

Гривня дешевшає

Нацбанк України встановив на середу, 10 лютого, офіційний курс гривні до долара на рівні 25,9445 грн/$, знизивши його на 7 копійок порівняно з попереднім робочим днем (25,877 грн/$ у вівторок, 9 лютого).

Курс євро майже не змінився і встановлений на рівні 29,1512 (9 лютого - 28,7264 грн), 10 рублів – 3,2975 (9 лютого - 3,3668 грн).

Раніше банкіри заявляли про зниження офіційного курсу національної валюти до 24-25 грн/$ на тлі негативних зовнішніх і внутрішніх факторів.

Читайте також: Курс гривні за "індексом Біг-Мака" становить 7,3 за долар - The Economist

Заявляючи про гнучкий валютний курс, на практиці НБУ здійснює політику його фіксації на певному рівні або в невеликому діапазоні. При цьому Нацбанк не бере жодних зобов'язань щодо його утримання або подальшої його динаміки в майбутньому, заявив DT.UA екс-заступник голови НБУ Ігор Шумило. Детальніше про монетарну політику НБУ читайте у статті "Девальвація очікувань".

Історичний мінімум офіційної гривні на рівні 30,0101 грн/$ був зафіксований 26 лютого 2015 року.