UA / RU
Підтримати ZN.ua

Офіційна гривня зміцнилася на вісім копійок

До євро гривня здорожчала на 17 копійок.

Нацваюта зміцнилася до долара та євро

Нацваюта зміцнилася до долара та євро

Національний банк України встановив офіційний курс гривні до долара на четвер, 10 травня, на рівні 26,2190 грн/долар, підвищивши його на вісім копійок порівняно з попереднім робочим днем (26,2901 грн/долар у вівторок, 8 травня). Курс євро встановлений на рівні 31,1219 грн/євро (8 травня – 31,2905гривня), 10 рублів – 4,1613 грн/рубль (8 травня – 4,1920 гривні).

Зазначимо, Міністерство фінансів і Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) очікують, що в 2019 році середня вартість долара сягне позначки у 30,5 гривень. Такі дані містяться у квітневому консенсус-прогнозі МЕРТ і проекті бюджетної декларації на 2019-2021 роки, розробленої Кабінетом міністрів України.

Згідно з аналітичним оглядом інвестбанку Goldman Sachs, на відміну від минулого року, цьогоріч гривня взяла курс на зміцнення із самого початку. Аналітики прогнозують зростання курсу нацвалюти у перспективі 12 місяців і до кінця 2018 року до 24,8 грн/долар.

Проте курс гривні за останні два місяця залишався в дуже вузькому діапазоні, і так і не зміг подолати позначку в 26 гривень і спуститися нижче - до значень в 25 грн/долар. Але травневий період буде більш позитивним для нацвалюти. Цьому сприятимуть початок посівної кампанії та поліпшення зовнішньоекономічних показників України.

Детальніше про інші фактори, які можуть сприяти зміцненню нацвалюти, читайте в матеріалі Максима Пархоменка "Гривня: курс на зміцнення!".