UA / RU
Підтримати ZN.ua

Один із найбільших виробників обладнання для металургії через санкції йде з Росії

Раніше Danieli звинувачували у постачанні обладнання для виробництва атомних підводних човнів та танкової броні.

Італійська компанія Danieli, яка є одним із найбільших світових постачальників агрегатів для металообробної та металургійної промисловості і яку минулого року звинуватили у співпраці з російським ОПК, оголосила про вихід з Росії. Про це РІА Новости сказав представник керівництва компанії, прізвище якого не вказують.

«Вихід Danieli з російського ринку пов'язаний з неможливістю продавати обладнання в Росії внаслідок санкційного режиму, встановленого європейською спільнотою», – сказав представник Danieli.

Читайте також: Компанію Xiaomi внесено до списку міжнародних спонсорів війни – рішення НАЗК

За його словами, Danieli не може постачати обладнання до Росії через сильні обмеження у митних питаннях. Адже продукція компанії вимагає транспортування на великовантажних автомобілях та на суднах, після чого відбувається складання металургійного обладнання на місці.

Виробник вивчає варіанти продажу своїх активів у Росії. Цей процес, за словами представника, може тривати до шести місяців.

«Ми хочемо подивитись, чи вдасться нам знайти покупця цього активу Росії. Ми на стадії вивчення способів виставити цю компанію на продаж. До кінця року, думаю, у нас буде позиція про те, якими мають бути найкращі покупці», – сказав він.

Про війну Росії проти України він нічого не сказав.

У Росії компанія володіє заводом Danieli Volga у місті Дзержинськ у Нижньогородській області.

Читайте також: Обіцяного три роки чекають або як міжнародні компанії намагаються зберегти російський ринок

Нагадаємо, у червні минулого року Danieli була внесена до списку міжнародних спонсорів війни. Оскільки, за твердженням Міноборони України та НАЗК, продовжувала постачати комплектуючі для російської військової техніки, зокрема для виробництва атомних підводних човнів та танкової броні.

Німецький концерн Henkel, що випускає косметику та побутову хімію під брендами Schwafzkopf, Syoss, Fa, Persil, нарешті продав бізнес у Росії консорціуму місцевих інвесторів. Відхід компанія запланувала ще у квітні минулого року.