UA / RU
Підтримати ZN.ua

Очищення білоруської ділянки "Дружби" від неякісної нафти триватиме до середини серпня — Белнєфтєхім

Неякісна нафта витісняється на територію РФ.

Дві гілки нафтопроводу "Дружба" на території Білорусі будуть повністю очищені від забрудненої російської нафти в середині серпня. Про це повідомив концерн "Белнєфтєхім".

"Повне очищення магістрального трубопроводу "Дружба" на білоруській території прогнозується в середині серпня 2019 року", - йдеться в повідомленні.

При цьому до середини серпня планується повністю завершити очистку системи нафтопроводів "Гомельтранснафта Дружба". Зараз триває витіснення "брудної" нафти з третьої гілки на ділянці від Кобрина до Мозиря і далі на територію РФ.

"На 21 червня розділовий снаряд пройшов 259 км від Кобрина, завершити очищення зазначеної нитки нафтопроводу від кордону до ЛВДС "Мозир" планується до початку липня 2019 року", - описали ситуацію в концерні.

"Потім почнеться витіснення хлоридною нафти по другій нитці нафтопроводу від Мозиря до російської Унечи з планованим завершенням в середині серпня", - наголошується в повідомленні.

Раніше в п'ятницю концерн уточнив, що до 15 серпня планується також завершити очистку нафтопроводу Унеча-Полоцьк (північна гілка "Дружби"), в якому знаходиться 460 тис. тонн некондиційної сировини. Витіснення забрудненої нафти з цього нафтопроводу розпочато в п'ятницю.

Сумарно на території Білорусі в трубопроводах знаходиться близько 620 тис. тонн некондиційної нафти.

Читайте також: "Укргазвидобування" виграла всі аукціони з продажу нафтогазових спецдозволів

Раніше повідомлялося, що на території Білорусі, за оцінками білоруської сторони, перебувало понад 1,3 млн тонн забрудненої нафти. Відкачування реверсом неякісного сировини на територію Росії з Білорусі розпочато 24 травня.

Росія погодилася компенсувати витрати за поставки "брудної" нафти. Міністр енергетики Росії Олександр Новак оцінив збиток від забруднення нафти в 100 мільйонів доларів.

Білорусь 21 травня зняла заборону на експорт нафти в Україну. А "Укртранснафта" відновила постачання нафти в країни ЄС. Детальніше про історію з російською нафтою читайте в статті Сергія Куюна "Зіпсована "Дружба" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".