UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обвал валют країн став найтривалішим з кризи 1997 року

Інвестори переводять гроші з валют emerging markets в очікуванні підвищення ставки Федрезервом.

Індекс 20 основних валют країн знижується десятий тиждень поспіль, чого не спостерігалося з азіатської фінансової кризи 1997 року.

Інвестори стурбовані перспективами посилення відтоку капіталу з emerging markets після того, як Федеральна резервна система (ФРС) перейде до підвищення процентних ставок, а це може статися вже в найближчі місяці.

Падіння серед валют emerging markets на цьому тижні очолюють південноафриканський ренд, бразильський реал і колумбійський песо.

"Слабкість валют EM, схоже, триває, і найбільш вразливі країни з високим дефіцитом поточного рахунку. Волатильність найближчим часом залишиться високою, принаймні до засідання Федрезерву", - зазначила глава департаменту ринків FIM Asset Management Хертта Алава.

Наступне засідання ФРС пройде 16-17 вересня. Вірогідність підвищення ставки на цьому засіданні оцінюється трейдерами в 32%.

Разом з тим ринки акцій країн, що розвиваються, зросли на цьому тижні вперше з середини липня на сигналах про те, що влада Китаю відновила підтримку фінансової системи і ринків.

Зведений фондовий індекс MSCI Emerging Markets в ході торгів у п'ятницю піднявся на 0,5% після підвищення на 3,3% в четвер. За тиждень він зріс 0,6%, однак падіння індикатора за підсумками серпня, ймовірно, буде найбільш суттєвим з травня 2012 року.

Bank of America прогнозує обвал китайського фондового ринку ще на 35%. На думку аналітиків банку, спад на фондовому ринку Китаю відновиться протягом місяця-двох, коли Пекін припинить інтервенції. Це може статися і після наміченого на 3 вересня параду.