UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обвал рубля та інфляція в Росії: Центробанк РФ відмовився продавати більше валюти

В РФ впливати на економіку будуть, як і до цього - піднімаючи ключову ставку ЦБ.

Центробанк Росії вирішив не продавати валюту, щоб стабілізувати рубль і пригальмувати інфляцію, воліючи впливати на економіку через ключову ставку. На даний момент ставка ЦБ вже 21%, а у грудні, як прогнозують аналітики, зросте ще більше. Про це пише The Moscow Times.

Побажання банкірів – «активніше інтервенувати на валютному ринку в період підвищеної волатильності курсу», швидше за все, не розглядатимуть. "Ми не поділяємо цю думку", - відповів заступник Набіулліної Олексій Заботкін.

На думку банкірів, падіння рубля є «додатковим проінфляційним фактором», який може вплинути на інфляційні очікування та збільшить витрати бізнесу, які він перекладатиме на ціну. Також вони зазначають, що навіть якщо рубль після падіння зміцниться, ціни назад не повернуться. Оскільки розрахунки за умов санкцій тривають довго, і брати на себе ризик зміни курсу ніхто не хоче. Тому компанії стали закладати у ціни курс 120 руб./$, а то й більше.

Підвищення ставки навіть до 25% навряд чи допоможе рублю, через зростання волатильності вона менше впливає на курс, тепер цей вплив іде переважно через загальний попит в економіці і, зокрема, на імпорт (а він зараз формує основний попит на валюту).

Читайте також: Російський рубль падає: аналітики прогнозують обвал до 120 за долар

Раніше повідомлялося, що глава Кремля Володимир Путін схвалив бюджет Росії на 2025 рік із рекордними військовими видатками. Москва виділить 13,5 трлн рублів (понад $145 млрд) на оборону, що становить близько 32,5% всього бюджету.