UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обслуговування держборгу Росії подорожчало на 40%, ставка вже вища ніж в країнах-банкрутах

Ринок російського держборгу обвалився до мінімуму за 15 років. 

Вартість облігацій федеральної позики (ОФЗ), які випускає Міністерство фінансів РФ, щоб позичати гроші для бюджету, 28 жовтня опустилась до мінімумів за останні 15 років. Це стало результатом збільшенням відсоткових ставок Центробанком Росії до максимального рівня за 20 років. Про це пише The Moscow Times.

Видання зазначає, що дії Центробанку РФ "відправили у штопор ринок російського державного боргу". 

Від початку року індекс RGBI, який відстежує котирування ОФЗ на "Московській біржі", обвалився майже на 20% та послідовно пробив мінімуми перших тижнів повномасштабної війни Росії проти України та кризи 2014 року.

Читайте також: Україна завершила реструктуризацію євробондів та скоротила держборг - Мінфін

Розпродаж ОФЗ посилився після засідання Центробанку РФ 25 жовтня. Тоді, посилаючись на загрозу інфляції, російський регулятор восьмий раз поспіль підвищив ключову ставку – до 21% річних, а також попередив, що на грудневому засіданні може довести її до 23%.

Зазначається, що наступного року обслуговування держборгу коштуватиме РФ 3,2 трлн руб. – на 40% більше, ніж цього року. При цьому реальні витрати можуть виявитися ще вищими: бюджет верстали з розрахунку на середню ключову ставку на рівні 15%.

За номінальним рівнем ставки Росія вже обігнала держави Африки та країни-банкрути: поточна ставка ЦБ РФ вища, ніж у Замбії (13,5%), Гамбії (17%), Пакистані (17,5%) та Анголі (19,5%).