UA / RU
Підтримати ZN.ua

Облгази Фірташа продовжують нарощувати заборгованість за газ перед Оператором ГТС

Оператору ГТС облгази заборгували 10,9 млрд грн, з яких 7,7 млрд припадає на групу Фірташа.

Заборгованість операторів газорозподільних мереж (ГРМ) за відібраний природний газ із магістральних газопроводів у вересні зросла на понад 2,6 млрд грн. Причому основна частка цієї суми – 1,9 млрд грн, – заборгованість операторів ГТС, що належати до групи РГК Дмитра Фірташа.

Загалом прострочений борг облгазів перед Оператором ГТС України становить 10,9 млрд грн, частка РГК з яких 7,7 млрд грн, повідомляє пресслужба ОГТСУ.

"Щоб забезпечити стабільну роботу ГТС, підприємство змушене своїм коштом поповнювати запаси газу в ГТС, що за наявних цін вимагає значних коштів", – сказав генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Зазначається, що ОГТСУ робить все необхідне для повернення боргів.

"Протягом 2020-2021 років було подано близько 50 позовних заяв про стягнення заборгованості за врегулювання щодобових негативних небалансів на загальну суму понад 9 млрд грн", – йдеться в повідомленні.

ОГТСУ очікує на термінове запровадження механізму розподільчих рахунків для облгазів, які дозволять автоматично перераховувати кошти для оплати за газ Оператору ГТС.

Читайте також: Україна розгорне транзит газу в сторону Польщі, Словаччини і Румунії - Оператор ГТС

Нагадаємо, що сьогодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що введення в областях надзвичайної ситуації через поставки газу - це технічне рішення.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні достатньо запасів газу для споживачів. А безперебійні поставки газу за нормальною ціною - це відповідальність не лише центральної, але і місцевої влади.

При цьому 30 вересня представники місцевого самоврядування та уряд підписали Меморандум про встановлення пільгової ціни на газ для населення (7,4 грн за куб), а також бюджетних установ (16,8 грн за куб з ПДВ). Напередодні мер Івано-Франківська заявив, що Меморандум не виконується, а ряд областей оголосили про надзвичайну ситуацію (НС) в зв'язку з цінами на газ.

За даними ZN.UA, школярам також можуть продовжити осінні канікули на 3-4 тижні узв'язку з неможливістю опалювати приміщення. Про це в статті "Обов'язкова вакцинація вчителів. Три питання, на які немає відповідей" пише автор Оксана Онищенко.