UA / RU
Підтримати ZN.ua

Облгази продовжують нарощувати борги за газ – "Нафтогаз"

НАК перекриває борги підприємств за свій рахунок.

Після запуску добового балансування газу облгази заборгували "Укртрансгазу" майже 4 млрд грн, з цієї причини "Нафтогаз" змушений перекривати їх борги, замість того, щоб інвестувати у видобуток і закачування газу. Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України" у Facebook.

Тобто ситуація з боргами облгазів залишається критичною, заявляють у "Нафтогазі".

"Укртрансгаз" винен іншим учасникам ринку 1,3 млрд грн, 70% від цього - нам", - наголосили у НАК.

При цьому вплинути на облгази їх відключенням "Нафтогаз" не може. Адже облгази обслуговують мережі низького тиску, по яких газ отримують споживачі.

Тому "Нафтогаз" змушений перекривати борги облгазів перед оператором ГТС, замість того, щоб фінансувати цими грошима видобуток і закачування газу, заявили в компанії.

"Ситуацію потрібно виправляти дуже терміново. Вона загрожує репутації "Укртрансгазу", "Нафтогазу" і України як надійного партнера на європейському газовому ринку", - наголосили у НАК.

У "Нафтогазі" пояснили, що облгази скаржаться на тариф і що їм нічим платити. "Але газ, на жаль, не береться в системі сам по собі. Його треба купувати і оплачувати", - наголосили у НАК.

І додали, що з 43 облгазів борги мають лише 29.

Також в "Нафтогазі" нагадали, що за тарифи і справедливий баланс інтересів учасників ринку відповідає регулятор ринку - НКРЕКП.

"На цю ситуацію вже звертала увагу авторитетна європейська асоціація трейдерів EFET. Вона закликала українського регулятора вирішити цю кризову ситуацію", - зазначили в "Нафтогазі".

І додали: "І ми, і інші учасники ринку сподіваємося на якнайшвидше вирішення. На кону репутація України, і зовсім недоречно ставити її під такий ризик перед складними переговорами з Росією та ЄС про продовження транзиту".

Повідомлялося, що з 1 березня Україна перейшла на добове балансування ринку газу.

Раніше "Нафтогаз" заявляв, що облгази ставлять під загрозу проведення опалювального сезону, оскільки надали неповну та недостовірну інформацію "Укртрансгазу".

Раніше НКРЕКП перенесла дату впровадження добового балансування газу з 1 жовтня на 1 грудня 2018 року, а потім на 1 березня 2019 року.