Після набуття чинності нового Митного кодексу, зокрема, норми про спрощення контролю декларованої вартості ввезених товарів, китайські підприємці стали менше скаржитися на роботу української митниці. Про це ZN.UA розповіло джерело в посольстві Китаю.
Говорячи про кількість скарг підприємців на роботу українських митників у питанні визначення митної вартості (власне, про претензії щодо прагнення її збільшити), співрозмовник ZN.UA констатував, що скарг стало менше. «Можливо, це завдяки тому, що посольство вело дискусію на вищому рівні з Держмитслужбою. Можливо, завдяки ще якимось факторам», - констатує китайський дипломат.
У посольстві КНР у неофіційних коментарях для ZN.UA визнали, що факти заниження декларованої вартості товарів можуть мати місце, але закликають не переоцінювати їх масштаби. За словами нашого співрозмовника, особливо довірчих відносин між більшістю українських і китайських підприємців немає.
- Українську митницю звинуватили в упередженості: не раді китайцям і їх товарах
«Через відсутність довірчих відносин говорити про готовність китайських підприємців сприяти чи не кожному партнеру в заниженні собівартості є перебільшенням. Потрібно враховувати, що в Китаї влада уважно стежить за експортними операціями, тому можливостей для того, щоб «малювати зі стелі» параметри собівартості як мінімум небагато», - підкреслив він.
Нагадаємо, що ще в квітні, до набуття чинності Митного кодексу робота української митниці викликала в Китаю великі нарікання. Китайці звинувачували відомство в необгрунтованому завищенні митних зборів.
Українська сторона, навпаки, відзначала заниження митної вартості підприємців, які працюють з китайськими товарами.
Зокрема, експерт Ради підприємців при КМУ Ігор Соколов заявляв, що китайські виробники готові надавати яку завгодно калькуляцію собівартості китайських товарів своїм контрагентам - структурам, що займаються імпортом в Україну, сприяючи тим самим заниженню останніми митної вартості. «Надається яка завгодно калькуляція, аж до того, що «самі складайте калькуляцію, а ми підпишемо». Їх ці питання не турбують», - говорить експерт.
Представники Держмитниці офіційно підтверджували цю інформацію. «Ми розуміємо, про що йде мова. Ми ведемо активну дискусію з представниками дипломатичного корпусу Китаю», - коментував начальник управління адміністрування митних платежів Митної служби Віталій Зварич. !zn
Читайте також:
Новий Митний кодекс уже обійшовся бюджету в 2 млрд грн
Митний кодекс - хороший, але доопрацювати його все-таки не завадить, - експерти
МВФ схвалить новий Митний кодекс