UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий міністр інфраструктури оголосив проект Hyperloop в Дніпрі і в Україні в цілому абсурдним

Владислав Криклій вважає, що простіше винайти технологію телепортації

Hyperloop - високошвидкісного поїзда в Дніпрі не буде. Новий міністр інфраструктури вважає це абсурдною ідеєю, яку неможливо здійснити в Україні.

В 2018 році вже екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян виявив бажання підключитися до глобального проекту Hyperloop. Саме Дніпро повинен був стати тестовим майданчиком з упровадження транспорту п'ятого покоління. Омелян обіцяв українцям реалізувати амбітний проект за 5-10 років.

Нинішній міністр інфраструктури України Владислав Криклій висловив свою думку про будівництво високошвидкісного поїзда в Україні, повідомляє місцеве видання Наше місто.

"Ми з паном Омеляном один одного поважаємо. Ніхто нікого не ображає і тим більше не згадує про Hyperloop. Я вважаю, що ідея, м'яко кажучи, абсурдна. І якщо ми хочемо про щось таке мріяти, то вже легше винайти технологію телепортації. Це однозначно і швидше і простіше. І нові дистанції так можна організовувати. В нашому випадку, на жаль, Hyperloop не буде. Але я все одно хочу, щоб українська інфраструктура їздила, літала, плавала і розвивалася максимально по всіх напрямках", - говорить міністр.

Як відомо, Hyperloop - проект вакуумного високошвидкісного поїзда, запропонований в 2013 році американським венчурним підприємцем Илоном Маском. За словами винахідника, швидкість поїздів зможе досягати до 1220 км/ч. Нас сьогоднішній день, проект до кінця не реалізований. Але на випробуваннях вже вдалося досягти максимальної швидкості близько 450-460 км/ч. Випробування проходять на полігонах в Хоторне і Лас-Вегасі. Також зводиться полігон в Тулузі.

За словами екс-міністра інфраструктури Володимира Омеляна, саме підприємства Дніпра та Дніпропетровської області повинні були стати ключовими постачальниками для ультрасучасного виду транспорту. Про це він повідомив під час свого робочого візиту в Дніпро в травні 2018 року.

"Надшвидкісні залізниці, які рухаються зі швидкістю 250-300 км/год, відходять у минуле з появою Hyperloop", - сказав Омелян.

Будівництво тестового майданчика для транспортної системи Hyperloop планувалося в рамках розвитку індустріального парку "INNOVATION FORPOST" на Слобожанському проспекті. Впровадженням проекту займалось КП "Агентство розвитку Дніпра".

Володимир Омелян обіцяв українцям реалізувати проект за найближчі п'ять, максимум десять років. У разі успішної реалізації, з Києва до Львова можна було б дістатися за півгодини. Про це він свого часу розповідав в інтерв'ю "Укрінформ".

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури України та Нyperloop Transportation Technologies 14 червня 2018 року підписали Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю в роботі над проектом Нyperloop.

Тестовий майданчик для Hyperloop в Україні можуть почати будувати вже в 2019 році.

Детальніше про стратегію Мінінфраструктури з розвитку транспортної інфраструктури в Україні до 2030 року і її підводні камені читайте у статті Дениса Лавникевича "Drive Ukraine 2030": критичний розбір" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".