UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий український криголам прибув до Одеси — фото, відео

На борту криголама є вісім лабораторій, в яких десятки українських вчених зможуть проводити наукові дослідження

© Національний антарктичний науковий центр
© Національний антарктичний науковий центр
© Національний антарктичний науковий центр
© Національний антарктичний науковий центр
© Національний антарктичний науковий центр
© Національний антарктичний науковий центр

Новий український криголам, куплений у Великої Британії, 5 жовтня зайшов у морський порт Одеси, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

У Британії він відслужив 30 років під назвою James Clark Ross, але після оформлення необхідної документації в Україні йому дадуть нове ім’я.

Судно йшло з Данії в Україну через три моря – Північне, Середземне та Чорне. Керували кораблем український капітан Олег Новосильний та британський капітан-наставник Саймон Воллес.

Кілька тижнів триватиме дооформлення необхідних документів та технічна інвентаризація судна. Потім відбудеться офіційне представлення криголаму для медіа. Також планують провести екскурсії судном. Анонси подій з’являтимуться на сторінках Антарктичного наукового центру.

Про придбання криголаму стало відомо 19 серпня, а 30 серпня над судном підняли синьо-жовтий прапор. 

Чому Україні вигідно мати власний криголам:

Один із кращих криголамів у світі

Криголам James Clark Ross побудувала британська компанія Swan Hunter Shipbuilders. На воду його спустили у 1990 році — на церемонії була присутня королева Єлизавета ІІ. 

Судно взяло участь у першому міжнародному дослідженні запасів криля в атлантичній частині Південного океану. На кораблі також застосовували різноманітні технології відбору донних відкладів у таких місцях, де це раніше було неможливо. А дослідження поверхні в Арктиці на James Clark Ross дало нові дані щодо масштабу та впливу зміни клімату на цей полярний регіон, де довкілля змінюється найшвидше на планеті.

British Antarctic Survey

Читайте також: «Укроборонпром» створить у Туреччині ремонтну базу для вертольотів

James Clark Ross вважається одним із найкращих криголамів у світі, який може рухатися крізь шар криги товщиною 1,5 метра, а за екстремальних умов — крізь 4-метрову кригу.

Криголам James Clark Ross має для України й символічне значення: на ньому в Антарктиду відправилася перша українська наукова експедиція в 1996 році.