Данія погодилася допомогти відбудувати портове місто Миколаїв на Чорному морі, коли бомбардування припиняться. Про це розповів мер Миколаєва Олександр Сенкевич в інтерв'ю датському TV2.
"Ми бачимо Миколаїв у майбутньому "новим Копенгагеном", – сказав Сенкевич.
За його словами, вже у серпні уряд Данії погодить створення плану відновлення Миколаєва.
Після цього Олександр Сенкевич має вирушити з робочим візитом до Копенгагена, щоб підписати з Міністерством закордонних справ Данії меморандум, на основі якого буде розписано план відновлення руйнувань.
Також, розповів Сенкевич, у майбутньому українське місто та Данія можуть співпрацювати у галузі систем збирання, переробки, утилізації відходів та IT-технологій.
Він наголосив, що потрібні не гроші, а проекти. Як приклад мер згадав будівництво сміттєспалювального заводу, який може виробляти енергію та тепло.
"Після війни Україна потребуватиме громадського транспорту та будівельних матеріалів. Його можна привезти в країну морем до Миколаєва. Це відкриває ринок", – заявив також міський голова.
Ще одна мета – відновити суднобудування у Миколаєві, на чому також наголошував президент Володимир Зеленський у своєму зверненні раніше.
Посилаючись на розташування Миколаєва на березі Чорного моря, українська влада також вказує на можливу ділову співпрацю на основі морських перевезень та імпорту. До війни місто обробляло близько 40% експорту країни.
Раніше Данія погодилася допомогти відновити Миколаїв, коли припиняться бомбардування російських окупантів. Зацікавлена організація Green Power Denmark вже є частиною партнерства, яке сприятиме відновленню зруйнованого міста.
Нагадаємо, команда Нацради з відновлення представила перший проект національного плану відновлення України від наслідків війни, створений за результатами роботи 23 робочих груп.
Європейська бізнес-асоціація (EBA) створила комітет з питань відновлення України. До комітету увійшли представники 19 українських та міжнародних компаній-членів асоціації, які бажають надавати свою експертизу та активно залучатися до процесів відновлення держави.
Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи підписав з Асоціацією міст України Декларацію про співпрацю у відновленні України.
Британські компанії можуть допомогти поновити інфраструктуру України.
Фінляндія приєднається до відновлення Чернігівської області. Інтерес виявило як уряд, і приватні компанії.