UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нові пункти пропуску та «митний безвіз»: як Україна хоче розвивати кордон із ЄС

Є три основні напрямки роботи.

У рамках покращення роботи українсько-європейського кордону Уряд планує розбудову прикордонної інфраструктури, спільну роботу працівників, а також продовження «митного безвізу» з ЄС.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що розвиток швидкої логістики в західному напрямку є важливою складовою руху України в Європейський Союз.

«Україна планує розбудову прикордонної інфраструктури, зокрема мережі автомобільних пунктів пропуску. Наразі на кордоні з ЄС їх функціонує 21. Три з них відкриті під час повномасштабної війни. У планах — створення ще дев’яти пунктів пропуску та модернізація 13», - розповів очільник Уряду.

Читайте також: Жоден з пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю не працює - Наєв

За його словами, найбільше робіт планується провести на кордоні з Польщею. Є домовленість про отримання Україною 160 млн євро пільгового кредиту від польських партнерів для оновлення доріг, пунктів пропуску та закупівлі сканерів.

Шмигаль додав, що Україна домовилася з Румунією про розвиток під’їзних шляхів та залізничної інфраструктури, а також спрощення прикордонного контролю, оскільки румунський напрямок є ключовим для українського експорту.

«Є домовленості з румунською стороною про перевантаження української продукції в морських та річкових портах Румунії та про співробітництво в Дунайських портах», - уточнив прем’єр-міністр.

Читайте також: Нові правила в’їзду до ЄС: коли введуть, скільки коштуватиме і що потрібно знати

Для більшої інтеграції в європейський простір, прискорення логістики та мінімізації корупції, Україна прагне розвивати спільний митний та прикордонний контроль з країнами ЄС. Пілотний проєкт вже діє на кордоні з Польщею, де на одному пункті пропуску працюють представники обох держав. Таку ж ідею зараз обговорюють із Румунією.

Ще одним завданням є продовження «митного безвізу» з країнами Євросоюзу. За словами Шмигаля, протягом 10 місяців роботи безвізу вже оформлені 15 тисяч транзитних декларацій в обидва боки.

«Тепер маємо завдання перевести митниці на нове програмне забезпечення, щоб відповідати європейським стандартам», - підсумував голова Уряду.

Нагадаємо, Україна та Румунія збудують новий пункт пропуску Біла Церква – Сігету Мармацієй. Він буде розрахований на пропуск 500 вантажівок на добу, близько тисячі легкових авто та 100 автобусів.