UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нові норми зберігання звітних документів: як платникам податків уникнути штрафу

Звітні документи повинні зберігатися упродовж п’яти років.

Депутати Верховної Ради 21 березня проголосували в другому читанні за законопроєкт № 8131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки», який зобов’язує всіх юридичних осіб в Україні зберігати усі первинні документи, пов’язанні з обчисленням і сплатою податків, упродовж п’яти років. Про це повідомила Ніна Южаніна, колишня очільниця податкового комітету ВР, у Telegram.

Закон має на меті впроваджувати в Україні Стандарт CRS – загальні норми звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки.

Щойно закон набуде чинності (це станеться наступного дня після його опублікування), усі ФОПи, незалежно від групи, мають зберігати первинні документи, пов’язанні з обчисленням і сплатою податків, упродовж п’яти років. Йдеться про будь-які операції, як-от виробництво та постачання товарів на український ринок, послуги з обслуговування, виконання робіт, роздрібний продаж тощо.

У випадку, якщо з’ясується, що частину документів знищено чи втрачено (за необхідні п’ять років), платник податків має сплатити штраф.

Читайте також: Шмигаль: усі податки, які платять громадяни та бізнес, підуть саме на оборону та безпеку

Головним трендом кінця 2022-го — початку 2023 року стало повернення до Big Stick Tax Policy (сплати податків з-під палиці). Детально читайте у матеріалі В’ячеслава Черкашина, старшого аналітика Інституту соціально-економічної трансформації - "Сплата податків з-під палиці".