UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нова ціна на бензин: експерти дали прогнози зростання вартості пального 

Розбіжності в оцінках значні – від +1,5 грн до +9 грн за бензин

Експерти по-різному оцінюють рівень зростання вартості бензину та дизельного пального після ухвалення парламентом рішення про нові акцизи, зокрема на паливно-мастильні матеріали.

Бензин – +1,5 грн, а дизель – 1,85 грн: Косянчук

За оцінкою очільника мереж автозаправних станцій Леоніда Косянчука, зростання ціни на бензин та дизель буде незначним, оскільки новий рівень акцизів не є критичним. “Це 1,50 грн на бензин і 1,82-1,85 грн на дизель”, – зазначає Косянчук в коментарі Телеканалу “Київ”.

Зростання вартості автогазу, за оцінкою Косянчука, має скласти від 10 до 15 копійок. Мінімальне зростання ціни на автогаз пояснюється тим, що акциз поки що у запропонованому тексті закону зростає на 3,6 євро на 1000 літрів.

На думку Леоніда Косянчука, зростання акцизів, яке пояснюється представниками влади як необхідність виконання директиви Євросоюзу, не є обов'язковим, оскільки стосується країн, які є членами ЄС. Таким чином, виконання цієї директиви не є обов'язковим для України, яка лише намагається вступити у євроспільноту.

Бензин зросте в ціні на 9 грн, а дизель - на 6 грн: Куюн

З 1 липня почнеться зростання цін на пальне, оскільки в червні більшість трейдерів будуть реалізовувати травневі запаси, які придбавалися за іншими цінами та не передбачають додаткових витрат. Однак незабаром зростання ціни бензину може досягти 8-9 грн за літр, а ціна дизеля – 5-6 грн за літр. Автогаз подорожчає на 3 грн. Таку оцінку "ТСН" на ринку пального дає директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

Водночас експерт застерігає, що відповідне зростання не буде одномоментним і може бути розтягнутим в часі з поступовим підвищенням вартості на автозаправних станціях. Єдине, що може стримати зростання ціни – негативний тренд щодо нової вартості пального в Європі.

Як повідомлялося раніше, Верховною Радою за основу схвалено законопроєкт, яким встановлюються нові ставки акцизних зборів з пального. Метою законопроєкту є поступове збільшення ставок акцизного податку на пальне до рівнів, передбачених Директивою ЄС, прокоментував ухвалене рішення очільник профільного комітету ВР Данило Гетманцев. Напередодні схвалення законопроєкту, експерти та бізнес повідомляли, що нова акцизна ставка стимулюватиме зростання вартості палива.