Норвегія на даний момент не планує знижувати обсяги видобутку нафти на своєму континентальному шельфі, заявила офіційний представник міністерства нафти і енергетики королівства Елла Еге Мерланн.
"У Норвегії немає планів вживати заходи щодо регулювання видобутку", - цитує Мерланн місцева ділова газета Dagens Næringsliv.
Така ж позиція і у представника Норвезької робочої партії Тер'є Ліен Осланд. Він вважає, що королівство є таким незначним добувачем нафти, що його дії не матимуть ефект на ринок вуглеводнів.
востаннє Осло було готове розглядати питання про зниження видобутку в 1998 р., коли ціна на нафту впала нижче $ 10 за барель.
Норвегія є 14-ою серед країн-видобувачів нафти (згідно з даними ОПЕК за 2014 рік) з часткою видобутку в 2,07%.
Напередодні, 28 січня, ціна на нафту Brent зросла майже до 36 доларів. Зростання цін на нафту послідувало після заяв міністра енергетики РФ про те, що предметом обговорення на запланованій в лютому зустрічі ОПЕК з представниками інших нафтовидобувних держав може стати питання скорочення виробництва нафти кожної з країн на рівні до 5%.
У свою чергу, аналітики Citigroup та UBS прогнозують, що вартість бареля в найближчі місяці може опуститися до 30 доларів, оскільки запаси нафти в США все ще вище середнього рівня за п'ять років.
Експерти Morgan Stanley вважають, що різке зміцнення курсу долара США може призвести до падіння цін на нафту на 20%. Згідно з прогнозом банку, швидше за все, ціни на нафту будуть перебувати в районі поточних рівнів протягом першої половини 2016 року.