UA / RU
Підтримати ZN.ua

НКЦПФР 8 червня дала "зелене світло" цілій низці схем, які загрожують обвалом гривні - експерт

Названо три основні схеми.

З понеділка, 8 серпня, почало діяти рішення №1053 Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), яке може призвести до махінацій на фондовому ринку, які, своєю чергою, потягнуть за собою обвал гривні. Про це заявив економічний експерт Олексій Кущ, передає Telegraf.

Указаним рішенням скасовано майже всі введені з 24 лютого обмеження на роботу на ринку капіталів та товарних ринків.

Експерт переконує, що цим Нацкомісія дала "зелене світло" цілій низці схем на ринку капіталів з виведення з України коштів, насамперед у вигляді доларів.

Читайте також: У НБУ звинуватили обмінники у розхитуванні валютного курсу

На його думку, основними схемами стануть:

Все це, як стверджує Олексій Кущ, вкрай негативно позначиться на курсі гривні й на резервах НБУ, а потім через імпорт і на інфляції.

Читайте також: Обмінники та банки зможуть самі встановлювати курс купівлі валюти: як це вплине на її ціну

Простіше кажучи, бажаючи вивести свій капітал за кордон, бізнес почне активно купувати долари, що викликає зростання попиту на нього і курс долара до гривні знову злетить.

Щоб урятувати гривню від девальвації, НБУ доведеться знову розпродувати міжнародні резерви, переконує експерт.

Нагадаємо, раніше ціни на українські євробонди опустилися практично до рівня кризового кінця лютого 2022. Тоді на знецінення державних цінних паперів вплинув напад РФ на Україну та песимізм інвесторів щодо майбутнього нашої держави. Нинішній спад, ймовірно, викликаний усвідомленням інвесторів, що війна буде тривалою і виснажливою.

Як вважається, поновлення обігу державних цінних паперів як основного інструмента інвестування учасниками ринків капіталу надасть додатковий ресурс для відбудови економіки. Відновлення операцій з цими цінними паперами також дасть змогу фінансовим установам визначити їх ринкову вартість.

Обіг державних цінних паперів відновив також Національний банк України.