Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, схвалила механізм виплати 2 млрд грн боргу енергогенеруючим компаніям. Відповідне рішення прийнято на засіданні НКРЕКП, повідомляє "РБК-Україна".
Зокрема, Нацкомісія затвердила відповідні зміни в кошторис витрат ДП "Енергоринок" на 2018 рік.
Нагадаємо, що в жовтні 2017 року Кабінет міністрів України затвердив заходи щодо стабілізації роботи енергогенеруючих компаній теплових електростанцій, прийнявши розпорядження, згідно з яким "Енергоринок" зміг залучити (додатково до існуючих кредитних ліній) кредит до 2 млрд грн для погашення заборгованості перед енергогенеруючими компаніями, яка утворилася до 1 вересня 2017 року. Кошти кредиту направлялися виключно на оплату постачання вугільної продукції.
3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якому затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно цієї методології, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.
Повідомлялось, що 9 січня НКРЕКП планує прийняти рішення про розподіл 2 млрд грн між енергогенеруючими компаніями теплоелектростанцій, більшу частину отримають компанії Ріната Ахметова.
Нагадаємо, 3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, у якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно цієї методології, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.
Докладніше читайте в статті Ігоря Маскалевича "Блокада по-роттердамски: донецький варіант" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".