UA / RU
Підтримати ZN.ua

Низка важливих секторів помітно погіршила показники — експерт

Різко знизилися темпи зростання в будівництві.

Додана вартість у цьому секторі збільшилася лише на 7,2% (після 25,6% у 2017 р.), сповільнення відбулося насамперед унаслідок практичного призупинення приросту житлового будівництва (на 0,9% після 16,3% рік тому). Темпи зростання доданої вартості у переробній промисловості впали до 0,6% (після 4,9% у 2017-му) унаслідок того, що більшість галузей промисловості відчутно сповільнили динаміку.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ярослав Жаліло, доктор економічних наук, Національний інститут стратегічних досліджень. За його словами, загалом із 12 секторів переробної промисловості спад спостерігався у чотирьох.

"У 2017 р. скорочення фіксувалося лише у виробництві коксу та продуктів нафтопереробки. Реалізована продукція у харчовій промисловості впала на 1,5% (у 2017 р. зростання становило 2,9%) - практично за всіма видами продукції, в тому числі через скорочення майже на 8% у натуральному вимірі виробництва соняшникової олії. На 3,2% скоротилася текстильна промисловість, приріст у машинобудуванні зменшився до 1,6% (7,9% у 2017 р.), - зазначає експерт. - При гальмуванні у будівництві природним стало скорочення реалізації у галузі виробництва гумових, пластмасових виробів та іншої неметалевої мінеральної продукції (основою якої традиційно є будматеріали). Натомість драйвером промислового зростання стала хімічна промисловість, реалізована продукція в якій збільшилася на 17,4%, що, втім, усе одно на 1 в.п. менше, ніж рік тому. Не останню роль у зростанні галузі відіграє збільшуваний попит аграріїв на мінеральні добрива".

Детальніше про проблеми економіки при її зростанні читайте у статті Ярослава Жаліла "Втрачене зростання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".