Німецький виробник нафти та газу Wintershall Dea заявив про руйнування іміджу «Газпрому» як надійного постачальника, проте зазначив, що не планує виходити із спільних підприємств у Росії, повідомляє Deutsche Welle.
«Наш погляд на наші активи в Росії не змінився», — заявив у вівторок, 26 липня генеральний директор Маріо Мерен.
За його словами, Wintershall Dea продовжить роботу в Росії у спільних із російським «Газпромом» підприємствах.
Правління зобов'язане забезпечувати захист активів Wintershall Dea у країні та її співробітників, наголосив Мерен.
«Просто так піти з Росії означало б зробити великий подарунок російському уряду, а я не бачу для цього причин», — зазначив глава Wintershall Dea.
Щодо оголошення «Газпромом» рішення скоротити обсяги поставок газу в ЄС по «Північному потоку» вдвічі, Мерен зазначив, що він не знає реальних причин зниження прокачування.
«Я не маю уявлення, навіть як акціонер Nord Stream AG, про реальні причини такого скорочення», — наголосив він.
Проте, за його словами, Wintershall Dea не планує продавати частки у проекті «Північний потік», навіть незважаючи на те, що «Газпром» підірвав довіру до Росії як до надійного постачальника енергоносіїв до Європи.
Wintershall Dea — компанія, що базується в західнонімецькому Касселі, контрольний пакет акцій (72,7 відсотка) якої належить хімічному концерну BASF, а 27,3 відсотка — інвестиційній групі LetterOne російського бізнес-магната Михайла Фрідмана, у березні прийняла рішення припинити реалізацію нових проектів з видобутку нафти у Росії та зупинити інвестиції в цю країну.
У першій половині року у Wintershall Dea на Росію припадало близько 51 відсотка від загального обсягу видобутку. У РФ ця німецька компанія бере участь у трьох проектах з розробки Південно-Російського родовища природного газу, а також ділянок ачімівських покладів Уренгойського нафтогазоконденсатного родовища в Сибіру. Крім того, Wintershall Dea є співвласником (з часткою 15,5 відсотка) компанії Nord Stream AG — оператора газопроводу "Північний потік", що проходить дном Балтійського моря.
Міністр економіки Німеччини Роберт Габек вважає, що в Росії немає технічних причин обмежувати постачання газу газопроводом «Північний потік». І те, чим займається Москва є торговельною війною.
Компанія Siemens Energy заявляє, що турбіна, яка, за словами Москви, обмежує потужність газопроводу «Nord Stream-1», була готова до поставки, але російський «Газпром» не надав необхідні митні документи для здійснення передачі.