UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німецька RWE слідом за E.On подала до суду на «Газпром»

Німецька компанія RWE подала в арбітраж позов до російського ВАТ «Газпром» з вимогою перегляду формули ціни на газ. Про це повідомив головний виконавчий директор RWE Юрген Гроссман, передає Reuters.

Це вже другий розгляд, який загрожує російському монополісту. Як повідомлялося, до суду на нього вже подав ще один німецький енергоконцерн - E.On.

Переговори про перегляд ціни з «Газпромом» компанія RWE веде вже давно, проте до рішучих дій перейшла лише зараз.

За словами джерел у «Газпром експорті», подібне звернення передбачено у кожному контракті, і нічого екстраординарного в цьому немає. Джерела також повідомили, що насправді арбітражні процеси йдуть з початку року, проте переговори з німецькою компанією не переривалися.

Джерело у «Газпромі» повідомило, що переговори про зниження ціни на газ з RWE тривають вже близько року. За інформацією німецьких ЗМІ, за прогнозами німецької компанії, результатів арбітражного розгляду слід чекати у 2012-2013 роках.

Останньою іноземною компанією, якій вдалося домогтися від «Газпрому» перегляду ціни на газ, стала італійська Edison. Вона отримала від російської сторони знижку на обсяг у 200 млн євро.

Слідом за цим, не досягнувши успіху в переговорах, до суду вирушили німецькі компанії. E.On після довгих спроб домовитися з «Газпромом» про перегляд формули ціни на газ подав до російської компанії позов до арбітражного суду. При цьому E.On є найбільшим покупцем газу з Росії: за даними Банку Москви, на його частку припадає 15-20 млрд кубометрів постачань на рік, що може становити близько 50% збуту «Газпрому» у Німеччині. У 2010 році російський монополіст експортував до Німеччини
33,98 млрд убометрів газу.

RWE AG - одна з провідних німецьких компаній у сфері виробництва і продажу електроенергії і природного газу. Розміщена в Чехії RWE Transgas уклала з ВАТ «Газпромом» контракти на постачання газу ще у 1998 і 1999 роках, у 2006 році їх було продовжено до 2035 року. За умовами контрактів передбачено постачання газу обсягом 9 млрд кубометрів на рік і його транспортування обсягом до 30,5 млрд кубометрів на рік.

Окрім того, RWE не припиняє переговори з приводу створення СП з російським газовим монополістом. Зокрема, німецька компанія пропонує продати частину своєї «дочки» RWE Deo, яка має енергоактиви в Німеччині, Великобританії, Норвегії, Данії та Єгипті, повідомляють німецькі ЗМІ.