UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німецька прокуратура провалила справу про відмивання грошей Курченком і Азаровим

За два роки слідство не змогло встановити кінцевих бенефіціарів офшорних компаній, через які гроші виводилися в Німеччину.

Прокуратура ФРН за два роки не змогла знайти достатніх доказів провини олігарха Сергія Курченка та сина екс-прем'єр-міністра України Миколи Азарова Олексія у відмиванні коштів, отриманих злочинних шляхом.

"У рамках міжнародної правової допомоги ми обмінялися інформацією з правоохоронними органами України та Австрії, а також Швейцарії та Нідерландів. Втім, це поки що не дало конкретних результатів, які б дозволили говорити про достатні докази злочину", – повідомив слідчий прокуратури міста Гера, який веде справу Курченка, німецькому виданню Deutsche Welle.

За два роки, протягом яких німецька прокуратура веде слідство стосовно Курченкй й Азарова, їй не вдалося встановити кінцевих бенефіціарів мережі газових автозаправок Sparschwein Gas, які в 2012 році були куплені нідерландським трастом. Як повідомляє видання, вигодонабувачами компанії є саме "гаманець Януковича" та син колишнього українського прем'єра.

Слідчі досі не отримали в своє розпорядження установчих документів компанії Stichting Manstichami та її дочірньої структури Stichting Depositary Donau Investment Fund, через які було придбано мережу автозаправок.

У той же час, австрійська прокуратура ще в 2014 році встановила, що кінцевими бенефіціарами Sparschwein Gas є Сергій Курченко й Олексій Азаров, і домоглася заморозки активів LPG Trading – 100% доньки нидерландског трасту. Однак слідство не стало повідомляти про Курченка й Азарова в органи фінконтролю, пославшись на необхідність документально ідентифікувати власників.

Поки триває слідство, кількість грошових коштів на рахунках Sparschwein Gas поступово знижується. Видання не виключає, що гроші виводяться у Stichting Manstichami, зареєстровану на карибському острові Кюрасао.

Нагадаємо, українська прокуратура підозрює Курченко, який перебуває в міжнародному розшуку, в створенні злочинного угруповання, яке завдало країні 2,2 мільярда гривень збитку.

Раніше в ГПУ повідомляли про те, що за версією слідства Курченко через ряд компаній - "Укрхарківргазпостачання-2009", "Луганськпропангаз", "Харків-СПБТ", "Газукраїна-2009" і "Газукраїна-2020", "Запоріжгаз-2000", "Черкаси-Газпоставка" та інші структури - викуповував скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах за пільговими цінами, нібито для потреб населення, а потім продавав на ринку вже за ринковою вартістю.

У свій час ZN.UA докладно писало про афери Курченка з державним газом і нафтопродуктами.