UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина введе ембарго на російську нафту з 1 січня

В країні уже частково знайшли заміну для сировини, яка постачалась нафтопроводом «Дружба».

Німеччина не постачатиме нафту російськими трубопроводами з 1 січня та вже вживає усіх можливих заходів для забезпечення роботи нафтопереробних заводів, які працювали на російській нафті, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц на з’їзді партії  СДПН у Бранденбурзі.

Шольц зазначив, що ФРН дотримується графіку заборони імпорту російської трубопровідної нафти у відповідь на війну в Україні.

«Ми весь час готуємося до майбутнього, навіть якщо більше не буде поставок нафти з російських трубопроводів для Шведта (Бранденбург), а також для Леуни (Саксонія-Анхальт)», — цитує Шольца «Welt».

Нафтопереробні заводи в Шведті та Леуні досі постачалися російською нафтою через нафтопровід «Дружба», однак з 1 січня поставки ним до німеччини мають бути  зупинені. Очікується, що у майбутньому частина необхідної нафти буде транспортована танкерами до Ростока, а звідти по трубопроводу до Шведта. Федеральний уряд також веде переговори з Польщею про можливі поставки через порт Гданська.

Канцлер вважає, що підготовка до цього йде добре.

«Ми наполегливо працюємо над створенням технічних передумов для більшої кількості варіантів поставок нафти через Росток, а також і з Польщі», — зазначив він, однак не зміг на разі відповісти на питання, скільки нафти буде перероблятися на нафтопереробних заводах Німеччини після ведення антиросійських санкцій.

Читайте також: Практично по собівартості: російська нафта сама обвалилась до $52 за барель – Bloomberg

Польща та Німеччина пів року тому обіцяли припинити імпорт російської нафти через північну частину «Дружби» до кінця року, але польський Orlen залишається прив’язаним до свого контракту з російською нафтогазовою компанією «Татнефть», хоча і знизив свою залежність від російської нафти вже до 30% за рахунок постачання із Саудівської Аравії та Норвегії.

Нагадаємо, наступного року Україна планує підвищити плату за транзит російської нафти трубопроводом «Дружба» до Східної Європи. Згідно листом «Укртранснафти», направленим російській «Транснєфті», збільшення ціни спричинене систематичними атаками Москви на енергетичні об’єкти України.