UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ніхто не збирається повертати "проблемні" банки — Зеленський

У тому числі під час виступу президент у згадав і Приватбанк.

Президент України Володимир Зеленський впевнений, що ніхто з діючої влади не збирається повертати "проблемні" банки, в тому числі Приватбанк, їх колишнім власникам.

"З ринку було виведено близько 100 банків, зокрема, Дельта Банк, Банк Надра, банк "Фінанси і Кредит". Націоналізований Приватбанк. У кожній із цих справ, я ще раз кажу, буду захищати лише інтереси держави Україна, інтереси кожного українця. Всі ці проблеми не повинні вирішуватися за рахунок платників податків", - сказав він у вівторок у Маріуполі на інвестиційному форумі RE:think. Invest in Ukraine.

Зеленський додав, що, незважаючи на поширювані чутки, ніхто у владі не збирається повертати "проблемні" банки їх колишнім власникам.

"Хочу звернутися до всіх... Якщо хтось вважає, що можна повернути банк колишньому власнику - ні, це неправда", - сказав президент.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних з "Приватбанком". Його колишні власники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов оскаржують в судах законність націоналізації банку, і українські суди вже прийняли ряд рішень на користь позивачів. Невизначеність з "Приватбанком" істотно ускладнює переговори з МВФ. У Фонді побоюються, що рішення про націоналізацію може бути переглянуте.

Тим часом "Приватбанк" судиться з колишніми власниками в Лондоні. Апеляційний суд Англії та Уельсу став на бік "Приватбанку", підтвердивши право позивача у розгляді справи про виведення коштів власниками банку саме у британській юрисдикції. Наказ про всесвітній арешт активів Коломойського, винесений у грудні 2017 року, залишається в силі до винесення судового рішення по суті.

Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".