UA / RU
Підтримати ZN.ua

Незабаром Україна буде в нашому Союзі, бо Європа — у серцях та умах українців — глава Єврокомісії

Зміни в Україні за десять років, що минули з Майдану, разючі.  

Україна може незабаром стати членом Європейського Союзу. Таку заяву зробила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Страсбурзі в межах пленарного засідання Європейського парламенту, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Контраст із ситуацією (в Україні) всього десять років тому не може бути більш разючим. Тоді проросійський режим в Україні ухвалював авторитарні закони і вбивав протестувальників на вулицях. Сьогодні країна ухвалює нове законодавство, що розширює права національних меншин, поліпшує судову систему і забезпечує систему стримувань і противаг влади. Саме це привело нас до початку переговорів про вступ. І цей прогрес відбувається не тільки тому, що цього вимагає Європа. Це глибоке бажання народу України. Україна - це Європа, тому що Європа - у серцях та умах українців. І незабаром Україна теж буде в нашому Союзі», - сказала вона.

Читайте також: Міжнародна допомога скорочуватиметься у 2024-2025 роках – прогноз Нацбанку

Згадуючи про другі роковини від дня російського вторгнення в Україну, президентка Єврокомісії констатувала, що «це трагічна історія людських втрат і страждань».

«І це тим більш трагічно, оскільки ми знаємо, що попереду на нас чекає ще більше болю і страждань. Ми знаємо, як багато тут поставлено на карту для жителів України, а також для всіх нас у Європі. Фантазії Путіна та сфабрикована війна - і героїчний опір України нагадали нам тут, що за наші свободи і нашу демократію варто боротися. Тому сьогодні ми віддаємо данину поваги тим, хто приніс найвищу жертву в боротьбі за це. Слава Україні!», - завершила свій виступ очільниця Єврокомісії.

Із сесійної зали хтось відповів: «Героям слава!».

Раніше ми писали про те, що Європейська рада 1 лютого погодила пакет допомоги Україні на 50 млрд євро. Усі 27 лідерів домовилися про додатковий € 50-мільярдний пакет підтримки для України в рамках бюджету ЄС. Але в обмін держава повинна здійснити низку реформ, які мають охопити низку секторів і сфер – енергетика,  державні підприємства, бізнес-клімат, функціонування економіки, реформа судової системи, антикорупційна реформа та інше.