UA / RU
Підтримати ZN.ua

Недовиконання по доходах до держбюджету можна компенсувати надходженнями від "Нафтогазу" – НБУ

У НБУ запевняють, що дивіденди і податки "Нафтогазу" можуть вирішити проблеми дефіциту держбюджету.

Заповнювати недоотримані надходження до держбюджету з-за зміцнення курсу гривні та інфляції можна за рахунок понадпланових перерахувань НАК "Нафтогаз України" сплаченого "Газпромом" боргу. Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку україни (НБУ) за січень 2020 року.

Наголошується, що з-за більш міцної гривні і більш низької інфляції, ніж закладено в бюджеті, податкові надходження від імпортних та вироблених в Україні товарів можуть бути нижче плану. Також бюджет може недоотримати доходів від акцизів на тютюнові вироби та рентної плати за видобування газу, прогнозують в НБУ.

"Є істотні компенсатори. По-перше, це можуть бути надпланові перерахування від НАК "Нафтогаз України" (як у вигляді податкових платежів, так і дивідендів і частини прибутку) внаслідок отримання ним компенсації від російського "Газпрому". По-друге, міцна гривня дозволить заощадити на операції з валютним боргом", - йдеться у звіті НБУ.

Раніше прем'єр-міністр України Олексій Гончарук був упевнений в тому, що зміцнення курсу гривні відображає зростаючий попит на національну валюту. В якості доказів ефективності уряду Гончарук наводив маніпулятивні дані про зміцнення гривні, збільшення міжнародних резервів України до 25 млрд доларів, зростання притоку прямих іноземних інвестицій до $ 2,5 млрд і зниження інфляції до 4%.

При цьому, Національний банк попереджав, що зміцнення гривні має позитивний вплив на економіку, але короткостроково може негативно вплинути на окремі ринки.

Глава ДМС Максим Нефьодов в інтерв'ю DT.UA також пояснив відставання від плану по надходженнях до держбюджету зміцненням гривні.

Повне інтерв'ю з Нефьодовим, що підготовав Сергієм Следзь, читайте в DT.UA "Глава ДМС Максим Нефьодов: "Митниця - це калькулятор. Він має рахувати чесно. Якщо він рахує нечесно, це називається контрабандою".