Про це повідомив керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.
За його словами, завдяки цьому добре диверсифіковані міжнародні резерви НБУ кілька днів тому знову перевищили $35 млрд.
"Перший місяць роботи нового керівництва відзначений стабільністю на валютному ринку", - підкреслив Литвицький.
Він уточнив, що за січень середньозважений обмінний курс гривні на ринку без участі НБУ склав 7,9428 грн/$1, лише на тисячні відрізняючись від курсу за участю центробанку - 7,9437 грн/$1 і офіційного курсу.
Радник голови Нацбанку нагадав, що рік тому, у січні 2010 року, на ринку домінували процеси продажу валюти.
Литвицький додав, що результат січня цього року у багато пояснюється цілою низкою позитивних новин, що впливали на ринок: низька інфляція грудня і всього 2010 року, прийнятий держбюджет, продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, завершення кадрових змін у Нацбанку, зрозумілі ціни на природний газ.
За його словами, НБУ у звітному місяці успішно керував ліквідністю на ринку, а деяке зростання грошової маси відповідає фазі економічного підйому з урахуванням прогнозованих інфляційних показників.
Литвицький уточнив, що в другій половині січня на ринку діяв і ситуативний фактор: його учасники очікували рішення президента щодо закону про остаточне скасування збору на купівлю-продаж іноземних валют.
Радник глави НБУ прогнозує, що за підсумками січня знов буде зафіксовано економічне зростання, враховуючи сприятливі погодні умови і відносно стабільний політичний новинний фон. "Розраховуємо, що й інші макроіндикатори січня дадуть підстави говорити про закріплення макроекономічної стабільності: показники зростання ВВП і інфляції виявляться не гіршими, ніж торік", - сказав він.
За його очікуванням, нарощування резервів НБУ продовжиться на позитивних факторах внутрішніх і зовнішніх факторах і з урахуванням співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями. "Не виключав би, що цього року резерви можуть наблизитися або навіть протестувати рівень історичного максимуму", - додав Литвицький, нагадавши, що поки таким рівнем залишається $38 млрд.
Нагадаємо, міжнародні резерви України в грудні зросли на 3,1% або на $1,04 млрд - до $34,576 млрд, а в цілому за 2010 рік - на 30,5%, або $8,07 млрд. У 2009 році міжнародні резерви Нацбанку зменшилися на 16%, або на $5,038 млрд.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна