"Якщо будуть вноситися пропозиції в бюджет наступного року передбачити компенсації, ми будемо це всіляко підтримувати тому, що, на нашу думку, це запустить механізм банківського кредитування і розширить коло споживачів, які зможуть дозволити собі іпотечні кредити", - сказав А. Дубіхвост в ході "круглого столу" в Києві в середу.
Нагадаємо, сьогодні схожий механізм компенсації відсотків за кредитами передбачений для аграріїв.
Також за словами А. Дубіхвоста, для зниження вартості іпотечних кредитів необхідно ширше використовувати плаваючу ставку за кредитом, а також посилити захист прав кредиторів.
Як повідомив А. Дубіхвост, НБУ має намір у 20-х числах квітня почати тестування нового ринкового індексу депозитних ставок фізосіб, що стане основою для розрахунку плаваючої ставки за кредитами. Планується, що до кінця травня цей проект буде введений в промислову експлуатацію.
Крім того, за його словами, НБУ разом з комерційними банками підготував і передав до Верховної Ради низку законопроектів, спрямованих на захист прав кредиторів.
За словами А. Дубіхвоста, станом на 12 квітня на коррахунках банків перебуває понад 16 млрд грн, в касах банків - близько 15 млрд грн готівки. При цьому банки вклали 14 млрд грн в депозитні сертифікати НБУ і 63 млрд грн - в ОВДП.
"Тобто ми бачимо, що ліквідність в гривні банківської системи досить висока, але банки направляють цю ліквідність не на кредитування реального сектора економіки, а на вкладення в державні цінні папери, монетарні інструменти НБУ. Знову зростає споживче короткострокове кредитування", - зазначив директор департаменту НБУ.