UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ зняв частину валютних обмежень

Рішення регулятора запрацює з 20 липня.

Національний банк України дозволив юридичним і фізичним особам-підприємцям купувати іноземну валюту в межах ліміту в 100 тисяч євро (в еквіваленті) в день без підстав і зобов'язань, а також без подання в банк підтверджуючих документів.

Рішення НБУ набуває чинності з 20 липня, повідомляє пресслужба регулятора.

"Зняття вимоги на покупку валюти під зобов'язання є нашим пріоритетом в частині продовження валютної лібералізації. Ситуація в економіці та на фінансових ринках зараз стабільна, тому ми продовжуємо пом'якшувати обмеження. Ми вирішили скасовувати цю вимогу поступово. Це дозволить оцінити вплив кожного такого кроку щодо лібералізації на стан ринку", - зазначив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

У Нацбанку сподіваються, що це ослаблення не зробить істотного впливу на функціонування валютного ринку України та розширить можливості бізнесу з управління ризиками і ліквідністю.

Кроки в напрямку повного зняття вимог на покупку валюти під зобов'язання традиційно будуть здійснюватися після аналізу ситуації на внутрішніх і зовнішніх ринках, стану фінансової стабільності й так далі, а також за умови сприятливої ситуації на валютному ринку.

Читайте також: Світову економіку чекають нові "лінії розлому" — The Economist 

Закон "Про валюту і валютні операції", який замінив декрет Кабінету міністрів 1993 року про валютний контроль, набрав чинності 7 лютого 2019 року.

Нова система валютного регулювання, затверджена постановами Національного банку, передбачає ряд послаблень на валютному ринку.

Нагадаємо, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до долара на середу, 14 липня, на рівні 27,3216 грн/долара грн/долар, гривня подешевшала на три копійки (27,2904 грн/долар у вівторок, 13 липня), до євро - також на три копійок, курс встановлений на рівні 32,3720 грн/євро (13 липня - 32,3459 гривні), 10 рублів - 3,6851 грн/рубль (13 липня - 3,6581 гривні).

Раніше Нацбанк погодив порядок нагляду за дотриманням кредиторами і колекторськими компаніями законодавчих вимог. Введений документ стосується взаємодії зі споживачами та іншими особами при врегулюванні простроченої заборгованості.