UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ змінив методологію розрахунку офіційного курсу гривні

Зміни набувають чинносты з 1 листопада.

Нацбанк буде по-новому розраховувати курс гривні до інших валют

Національний банк України з 1 листопада змінює методологію встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют, відмовляючись від обліку операцій з клієнтами банків.

"Досі офіційний курс розраховувався як середньозважений курс продавців і покупців, що склався за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України. Тобто він відображав курс за угодами між банками, банками і їх клієнтами, банками і НБУ, НБУ та його клієнтами. В подальшому розрахунок буде включати тільки угоди між банками, а також банками і НБУ", – йдеться в повідомленні НБУ.

Зміни закріплені постановою НБУ №391 від 13 жовтня, вона набуваэ чинносты з 1 листопада 2016 року, і не матиме істотного впливу на значення офіційного курсу гривні, зазначає регулятор.

Нацбанк також повідомив, що оновив списки валют для щоденного і щомісячного встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют. Так, якщо зараз НБУ щоденно встановлює офіційний курс гривні до 25 іноземних валют, то за новими правилами – до 34 валют: додано 13 валют, вилучено чотири.

"Регулятор вважає необхідним переглянути цей перелік з урахуванням зміни структури зовнішньої торгівлі України в останні роки і коригування Класифікатора іноземних валют та банківських металів у квітні цього року", - наголошується в повідомленні.

Зокрема додані таїландський бат, болгарський лев, корейський вон, гонконзький долар, єгипетський фунт, індійська рупія, іранський ріал, хорватська куна, мексиканський песо, новий ізраїльський шекель, новозеландський долар, румунський лей, індонезійська рупія.

Видалені з розрахунку азербайджанський манат, туркменський манат, ісландська крона, узбецький сум.

Також, один раз на місяць НБУ буде встановлювати офіційний курс гривні ще до 22 валют, у тому числі до семи валют інших країн СНД і до 15 валют країн - основних торгових партнерів України, які не увійшли в топ-30 торгових партнерів України за результатами I півріччя 2016 року.

Детальніше про курс гривні читайте у статті Сергія Корабліна "Курсова лихоманка: пауза між рецидивами" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".