Нацбанк не підтримує прийняття законопроектів №2788-д та №2788, які передбачають надання "Укрпошті" права надавати банківські послуги. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
"Це нелогічно. Роль держави в банківському секторі повинна зменшуватися, а не рости. Зменшення ролі держави буде сприяти конкуренції і, відповідно, - підвищення якості фінансових послуг. Сьогодні частка держави - 55%. Ми спільно з урядом плануємо зменшити до 25% до 2025 року завдяки частковій приватизації держбанків. Розширення статусу "Укрпошти" - це крок до збільшення монополії держави у фінсекторі, а не крок до конкуренції", - заявили у Нацбанку.
Також у НБУ вважають, що це неконкурентно.
"Укрпошта" опиниться в привілейованому становищі, якщо порівняти з тими ж банками. Поштовий оператор отримає всі переваги та можливості ведення банківської діяльності, але не буде нести ніякої відповідальності. Поштовому оператору не потрібно отримувати банківську ліцензію, не потрібно виконувати нормативи і вимоги до роботі з коштами населення. НБУ зможе встановлювати для "Укрпошти" тільки порядок відкриття і ведення рахунків. Тобто НБУ не буде регулювати банківську діяльність "Укрпошти.. До того ж "Укрпошта" битиметься з іншими держбанками - Ощадбанком та Приватбанком. Ми за конкуренцію, але не держбанків між собою за одних і тих же клієнтів. Боротьба на одному клаптику землі" призведе до зменшення прибутковості всіх. Переможців не буде, всі будуть в програші. У підсумку втратить держбюджет, включаючи додаткові витрати "Укрпошти", - додали в НБУ.
Нацбанк закликав Кабмін і Верховну Раду відхилити зазначені законопроекти.
У той же час НБУ запропонував кілька альтернатив. Зокрема, в Нацбанку заявили, що "Укрпошта" може надавати в сільській місцевості агентські послуги від імені банків.
"В "Укрпошти" широка мережу, тому це було б доцільно для підвищення фінансової інклюзії", - пояснили в НБУ.
Нагадаємо, що в поточному році гендиректору "Укрпошти" в рази збільшили зарплату. Ігор Смілянський у 2020 році буде отримувати щомісячну зарплату 1,9 млн гривень.