UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ взявся рятувати банк Єфремова кредитами

НБУ допоміг банку Єфремова рефінансуванням на 51 млн гривень. Більше того, банк має намір отримати ще 83 млн гривень.

"Український комунальний банк" (Луганськ), що входить у групу невеликих, ЗМІ пов'язують цей банк з регіоналом Олександром Єфремовим, залучив у Національного банку України кредити на суму 51 млн грн і має намір отримати ще 83 млн грн, передає УНІАН з посиланням на інформацію фінустанови.

Згідно з повідомленням, для отримання цих кредитів акціонерами надано в заставу власне нерухоме майно вартістю близько 170 млн гривень.

Крім цього акціонери банку прийняли рішення про збільшення капіталу на 120 млн грн, з яких 30 млн вже знаходяться в банку.

Банкіри зазначили, що банк працює в надзвичайних умовах "Багато відділень виявилися відрізаними від головного офісу, в них неможливо підвозити готівкові гроші і проводити інкасацію, обслуговувати і ремонтувати банкомати і термінали", - наголошується у повідомлення. Банк також зазначив, що прихід грошей на рахунки клієнтів "Укркомунбанк" за останні місяці скоротився більш ніж в 200 разів, значно зросла кількість охочих достроково отримати свої депозити вкладників, у п'ять разів зменшилися залишки на карткових рахунках.

Нагадаємо, "Український комунальний банк" (Луганськ) працює на ринку України з 10 серпня 1993 року та входить у групу невеликих фінансових установ. За даними НБУ, у банку відсутні власники значної частини акцій.

Тим не менш, за інформацією ЗМІ, бенефіціарним власником "Укркомунбанк" є голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов

Як повідомляли раніше, СБУ перевіряє, чи причетний до Єфремов фінансування тероризму на Сході України. За словами заступника голови СБУ Віктора Ягуна, кримінального провадження проти зазначених осіб не ведеться, але "є провадження щодо фінансування терористичної діяльності і у рамках цього перевіряється вся інформація, яка накопичується", в тому числі і з названих персоналій. Ягунов зауважив, що підставою для перевірки стало те, що ряд заводів на контрольованій бойовиками території не грабують і не обстрілюють, в той час як сусідні будівлі стоять зруйновані. "Почали розбиратися і зрозуміли, що хтось комусь за щось платить. Фактично такий бізнес на війні", - сказав заступник голови СБУ. !zn