UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ встановив мінімальний рівень ліквідності для банків

Коефіцієнт LCR визначений на рівні 80% із поступовим збільшенням до 100%.

Національний банк України (НБУ) затвердив введення з 1 грудня обов'язкового нормативу ліквідності - коефіцієнт покриття ліквідності (LCR). Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Початкове мінімальне значення нормативу LCR встановлено на рівні 80%. Після цього його будуть поступово підвищувати згідно наступного графіку: з 1 червня 2019 року - 90%, з 1 грудня 2019 року - до 100%.

Банки будуть зобов'язані розраховувати LCR щодня, починаючи з 1 грудня 2018 року. Значення нормативів LCR буде визначатися як 30-денна середньоарифметична змінна величина.

Першою звітною датою для нормативів LCR визначено 31 грудня 2018 року. Норматив LCR встановлений по всіх валютах, а також окремо по групі іноземних валют.

Банки також будуть розраховувати коефіцієнт LCR у гривні, проте Національний банк не визначає його обов'язкове мінімальне значення.

З січня 2019 року Нацбанк почне публікацію інформації про виконання LCR у розрізі банків так само, як сьогодні публікуються дані про виконання банками інших нормативів.

LCR - коефіцієнт ліквідності, розроблені Базельським комітетом з банківського нагляду у відповідь на глобальну фінансову кризу 2007-2008 років. З 2015 року норматив є обов'язковим для банків країн ЄС відповідно до положень CRR/CRD IV.

LCR встановлює мінімально необхідний рівень коштів, достатній для повного виконання зобов'язань банку протягом 30 днів з урахуванням форс-мажорних обставин.

На сьогоднішній день LCR введений в 45 країнах світу, в тому числі у тих, які не є членами Базельського комітету з банківського нагляду.

Повідомлялося, що до кінця року буде завершено ліквідація 28 банків. У стадії ліквідації перебуває 91 банк. У ФГВФО запропонували підвищити держгарантії з відшкодування вкладів фізосіб з 200 тисяч до 800 тисяч. Також пропонується повністю скасувати держгарантії на депозити в іноземній валюті. Нові правила можуть затвердити вже цієї осені.