Національний банк України виключив з реєстрів компанію через відсутність чинних ліцензій, а сім інших учасників ринку на підставі заяв.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг на засіданні 14 травня 2021 року прийняв рішення через відсутність чинних ліцензій виключити ТДВ "Перша Страхова Компанія" з Державного реєстру фінансових установ.
Ліцензії страховика були анульовані 7 травня 2021 року на підставі його власної заяви. Компанія повідомила, що не має невиконаних або прострочених зобов'язань перед страхувальниками за станом на 22 квітня 2021 року. Після виключення з реєстру страхова компанія остаточно втратила статус фінансової установи;
Також за власними заявами виключені:
- ТОВ "ФК "Артфінброк" і ТОВ "Сільвергейт Юкрейн" з Державного реєстру фінансових установ;
- ТОВ "Бізнес Лізинг Альянс", ТОВ "Лізинг Україна", ТОВ "Міжрегіональна Лізингова Компанія", ТОВ "Хайтеклізінг" з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги;
- ТОВ "Страховий брокер "Меркурій" з Державного реєстру страхових та перестрахових брокерів.
Також на засіданні НБУ анулював ліцензії на надання фінансових послуг в цілому у 16 установ на підставі їх власних заяв.
Після відкликання ліцензій фінансова установа позбавляється права здійснювати діяльність за видами відкликаних ліцензій, але відкликання ліцензій не рятує фінансова установа від виконання своїх зобов'язань за договорами про надання фінансових послуг.
Раніше повідомлялося, що Національний банк України через два місяці запустить Реєстр колекторських компаній.
Регулятор нагадує, що тільки зареєстровані компанії зможуть надавати послуги врегулювання боргів за споживчими кредитами. Термін їх реєстрації з 14 липня по 13 серпня.
Для українського ринку фінансових послуг Реєстр стане абсолютно новим явищем.
Також НБУ аналізує на скільки можливо відмовитися від активного рефінансування банків, повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.
Нацбанк ввів інструмент довгострокового рефінансування банків навесні 2020 року для підтримки ліквідності банків через невизначеність, пов'язану з пандемією COVID-19.