Зниження спекулятивного попиту на валюту зробить можливим зняття частини адміністративних обмежень на валютному ринку в найближчому майбутньому.
Про це заявив заступник голови Нацбанку України Олександр Писарук під час зустрічі з членами Європейської бізнес асоціації (ЄБА).
Як зазначається, на зустрічі піднімалися питання, пов'язані з введенням Нацбанком адміністративних заходів для запобігання різких коливань курсу гривні.
"Залишаючись прихильником ринкового курсоутворення, Писарук зазначив, що в країні, на території якої відбуваються військові дії, розраховувати в питаннях регулювання виключно на силу ринку не доводиться", - йдеться в повідомленні на сторінці НБУ в Facebook.
Скорочення економіки, падіння валютних надходжень і появу негативних очікувань у суспільстві змушує Національний банк вдаватися до поєднання адміністративних і ринкових заходів, сказав заступник голови НБУ.
"Центральний банк закликає з розумінням ставитися до тимчасових обмежень, оскільки їх введення зумовлено насамперед бажанням ліквідувати схеми виведення капіталу за кордон."На жаль не існує адміністративних обмежень без незручностей. Прошу вашого терпіння", - звернувся до бізнес-спільноти Писарук.
Він навів приклади того, що такий комбінований підхід до валютного регулювання дозволив досягти певних позитивних результатів.
зокрема валютний ринок почав функціонувати в більш збалансованому стані, ніж кілька тижнів тому.
Обсяги заявок на купівлю валюти поступово зменшуються. І навіть чорний ринок валюти демонструє зменшення спредів.
Зниження спекулятивного попиту на валюту зробить можливим зняття Нацбанком частини адміністративних обмежень в найближчому майбутньому.
"Сподіваюся, що спільна робота (з бізнесом - ред.) буде сприяти мінімізації негативного ефекту від введення адміністративних обмежень. Діалог і управління суспільними очікуваннями - це ті інструменти, з допомогою яких Національний банк хотів би керувати валютним курсом ", - запевнив Олександр Писарук.
Нагадаємо, НБУ в середині вересня ограничилт продаж валюти в одні руки в сумі 3 000 гривень на добу.