Після прийняття Верховною Радою 2 липня закону про реструктуризацію валютних кредитів стане необхідною примусова конвертація валютних іпотечних кредитів у гривневі, що призведе до руйнівного збитку для фінансової та банківської системи України.
Про це повідомляється на сайті Національного банку України.
На думку банку, закон поставить під загрозу добробут усіх громадян України. Згідно з підрахунками НБУ після конвертації валютних кредитів, наданих фізичним особам-резидентам за курсом 5,05 грн/долар , банківська система втратить близько 100 мільярдів гривень.
Новий закон порушить обов'язкові нормативи капіталу, відзначають в НБУ. Це потребує негайної докапіталізації. Частина її візьме на себе держава через рефінансування, яке значно збільшить навантаження на державний бюджет. Безліч банків перейде до категорії неплатоспроможних, а Фонд гарантування вкладів фізичних осіб збільшить витрати.
У НБУ також нагадали, що заборона втручання держави і Нацбанку в переговорний процес між позичальниками і банками про реструктуризацію кредитів в іноземній валюті закріплений Меморандумом про економічну та фінансову політику, укладеними в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом.
У зв'язку з цим серед зобов'язань української сторони – застосування президентом права вето до закону, який зажадає примусову конвертацію валютних іпотечних кредитів в гривневі.
Незважаючи на це, представник президента в парламенті Степан Кубів, який до середини червня 2014 року очолював Нацбанк, проголосував за законопроект №1558-1 у другому читанні.
Нагадаємо, 2 липня Верховна Рада ухвалила законопроект про реструктуризації валютних кредитів.