UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ проти докапіталізації Ощадбанку, але не виключають цього

Докапіталізація не робить держбанки більш ефективними – Чурий.

Національний банк України не підтримує додаткову капіталізацію ні Ощадбанку, ні інших держбанків. Про це пише ЕП з посиланням на заступника голови правління НБУ Олега Чурия.

Відзначається також, що Мінфін не виключає докапіталізацію перед входженням в капітал Ощадбанку ЄБРР. ЄБРР теж за. Цю інформацію підтверджують і в НБУ.

За словами заступника голови, в докапіталізації немає необхідності, оскільки вона не зробить держбанки більш ефективними. НБУ не бачить необхідність у тому, щоб вливати в держбанки гроші, а необхідно підвищувати їх ефективність, адже у них є багато можливостей для розвитку, зазначив він.

"Держава витратила на докапіталізацію держбанків близько $ 10 млрд з початку 1990-х. Оскільки вона проводилася через збільшення капіталу за рахунок ОВДП, за якими сплачуються відсотки, то за все це тепер розплачується бюджет, який взяв на себе велике боргове навантаження", - пояснив Чурий.

"У чому відмінність держбанків від приватних? У приватних банках для акціонерів капіталізація - це останній крок. Якщо їх банк потребує додаткового ресурсі, то акціонери в першу чергу шукають шляхи, які передбачають не просто видачу йому грошей, а шляхи, які дозволять підвищити ефективність роботи банку. В тому числі - за рахунок зміни процесів банку, його внутрішньої трансформації", - додав Чурий.

Повідомлялося, що Ощадбанк планує залучити 11 мільярдів гривень докапіталізації. В разі успішного залучення інвестицій, Ощадбанк готовий виплачувати ринкову ставку дохідності на капітал – на 15%.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підтвердив інтерес до входження в капітал державного "Ощадбанку".

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг державного Ощадбанку в іноземній і національній валютах на рівні В-, прогноз по рейтингу - "стабільний".